Kiedy odbędzie się koronacja Karola III? Pałac Buckingham podał szczegóły dotyczące uroczystości

Koronacja Karola III odbędzie się wiosną 2023 roku. Pałac Buckingham podał kilka dni temu szczegóły dotyczące wydarzeń, które zaplanowano na weekend koronacyjny. W tych dniach ma odbyć się między innymi nabożeństwo koronacyjne, a także koncerty z udziałem światowych artystów.

Koronacja Karola III odbędzie się w między 6 maja (sobota) a 8 maja (poniedziałek) 2023 roku - podał 21 stycznia Pałac Buckingham. 6 maja zorganizowane zostanie nabożeństwo koronacyjne w Opactwie Westminsterskim. 

Ich Królewskie Mości Król i Królowa Małżonka przybędą do Opactwa Westminsterskiego w procesji z Pałacu Buckingham, znanej jako 'Królewska Procesja'

- czytamy w komunikacie. 

Po nabożeństwie, które odprawi i Arcybiskup Canterbury król Wielkiej Brytanii razem z małżonką powrócą do Pałacu Buckingham w większej procesji, w której będą towarzyszyć im członkowie rodziny królewskiej. Po przybyciu do pałacu rodzina królewska razem z królem pojawi się na balkonie, aby pozdrowić zgromadzonych i to zakończy wydarzenia pierwszego dnia koronacji.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Król Karol III - najstarszy wstępujący na tron w dziejach Wielkiej Brytanii

Koronacja Karola III. Jak będzie wyglądać drugi dzień weekendu koronacyjnego? 

7 maja na Zamku Windsor zostanie zorganizowany Koncert Koronacyjny, który będzie transmitowany na żywo przez BBC One, BBC iPlayer, BBC Radio 2 i BBC Sounds. Część osób będzie miała możliwość uczestniczyć w nim osobiście. Podczas ogólnokrajowego głosowania do wygrania będzie kilka tysięcy par biletów.

W koncercie ma wziąć udział światowej klasy orkiestra oraz najwięksi artyści. Dodatkowo na scenie wystąpi The Coronation Choir. W kolejnych komunikatach Pałac Buckingham ma przekazać informacje, jakie światowe gwiazdy zaśpiewają podczas koncertu. Tego dnia najpopularniejsze budynki w Wielkiej Brytanii zostaną podświetlone, za pomocą laserów oraz iluminacji. W niedzielę mają się także odbyć lunche koronacyjne w całym kraju. Wspólne świętowanie ma wzmocnić więzi społeczne między Brytyjczykami. 

Walentynki 2023 - zdjęcie ilustracyjneKiedy są walentynki 2023? Tego dnia obchodzimy święto zakochanych [DATA]

Król Karol zostanie oficjalnie koronowany. Jak przebiegnie ostatni dzień weekendu koronacyjnego?

8 maja będzie dla wszystkich obywateli dniem wolnym od pracy i zostanie poświęcony promowaniu wolontariatu. Ma on na celu podkreślić pozytywny wpływ niesienia pomocy innym oraz zachęcić społeczność do podejmowania aktywności wolontaryjnej. 

Ich Królewskie Mości Król i Królowa Małżonka mają nadzieję, że weekend koronacyjny będzie okazją do spędzenia czasu i świętowania z przyjaciółmi, rodzinami i społecznościami w Wielkiej Brytanii, Królestwach i Wspólnocie 

- czytamy w ogłoszeniu Pałacu Buckingham.

200 zł do emerytury co miesiąc, ale nie z ZUS-u. Ci seniorzy mogą otrzymać dożywotni zastrzyk gotówki200 złotych do emerytury, ale nie z ZUS. Pamiętaj o świadkach

Więcej o: