Dodaj to do muszli, a twoja toaleta będzie czysta i lśniąca. Pozbądź się kamienia, brudu i bakterii

Kamień to częsty problem w toalecie. Razem z nim pojawia się brud i bakterie. Jednak na to niepożądane trio jest sposób. Wypróbuj domową metodę na pozbycie się tych nieczystości. Dzięki temu twoja toaleta będzie lśniła czystością. Sprawdź, czego potrzebujesz.

Nie da się ukryć, że czyszczenie toalety nie należy do najprzyjemniejszej czynności. W dodatku używanie mocnych detergentów może powodować uczulenie na skórze, dlatego zawsze należy używać rękawiczek. Kolejną problematyczną kwestią jest ostry i często nieprzyjemny zapach specyfików do mycia. Jednak remedium na te bolączki jest ten domowy sposób. Dodaj to do muszli, a niepożądane trio zniknie. Potrzebujesz tylko jednego składnika. 

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach Wybierz serwis

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Bakterie są w każdej toalecie. Pamiętaj o tych zasadach, aby nie rozprzestrzeniać ich na całą łazienkę

W muszli klozetowej oprócz kamienia i brudu są obecne także bakterie. Żeby uniknąć rozprzestrzeniania się ich na resztę sanitariatów, zapamiętaj te zasady:

  • Zawsze zamykaj klapę przed spuszczeniem wody. Jeżeli tego nie zrobisz, to jest to najprostszy sposób na osadzanie się bakterii na innych przedmiotach znajdujących się blisko toalety
  • Regularność to podstawa. Pamiętaj, aby sprzątać muszlę przynajmniej raz na kilka dni 
  • Nie zapominaj o szczotce do toalety. Tam też gromadzą się bakterie. Ją również należy czyścić

Aby chronić siebie, pamiętaj o używaniu gumowych rękawiczek, żeby uniknąć podrażnień.

Dodaj ją do wody i umyj toaletę, a będzie lśniła. O jakim produkcie mowa?

Ten cytrusowy owoc oprócz wspaniałego smaku posiada także inną właściwość, a mianowicie dobrze czyści. Nie tylko działa bakteriobójczo, ale również dezynfekuje powierzchnię, na którą ją zastosujesz. Z pewnością poradzi sobie z żółtymi zaciekami i osadem w muszli klozetowej. Przygotuj tę domową mieszankę z limonki i wody, a po umyciu twoja toaleta będzie lśniła.

Domowy sposób na lśniącą toaletę. To banalnie proste

Aby przygotować mieszankę czyszczącą, należy wycisnąć sok z czterech owoców i odłożyć. Możesz go wykorzystać do napojów lub deserów. W toalecie sprawdzi się sama skórka limonki. Włóż je do blendera, dodaj trochę wody, a następnie zmiksuj. Tak przygotowaną miksturę odstaw na 5 minut, a następnie odcedź przez sito. Powstałym detergentem zalej muszlę klozetową na noc, a rano przetrzyj ją szczotką. Ten domowy sposób sprawi, że będzie czysta i pachnąca.

Więcej o: