Jak pozbyć się kuny? Twój pupil ci w tym pomoże! Ten humanitarny sposób to najlepszy odstraszacz

Kuna domowa może być prawdziwym utrapieniem i problemem. Jak pozbyć się kuny w humanitarny sposób? Prostym odstraszaczem na kuny będzie całkowicie darmowy podarek od twojego pupila. Działa lepiej niż niejedna pułapka na szkodniki!

Kuny domowe to niewielkich rozmiarów drapieżniki, które charakteryzują się smukłą budową i futrzanym ogonem. Kuna domowa uważana jest od lat za dość uciążliwe zwierze, ponieważ jest w stanie wejść w bardzo małe przestrzenie. Kuny grasują najczęściej na poddaszach i w samochodach. Poznaj sposoby na pozbycie się kun.

Zobacz wideo Bożek: Sam widziałem jak ludzie w Tatrzańskim Parku Narodowym dokarmiali zwierzęta. Coś nieprawdopodobnego

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się kuny? Poznaj patent na domowy odstraszacz na kuny

Walka z kuną na pewno nie będzie łatwa. Kuna domowa to bardzo zwinny drapieżnik, dlatego często ciężko ją złapać. Kuna domowa jest pod ochroną, także należy pamiętać, aby nie robić tym zwierzętom krzywdy. Jednym z domowych sposobów na pozbycie się kuny jest zastosowanie przynęty w postaci mięsa drobiowego czy jajek. Kuna wyczuje po zapachu interesujący obiekt, dzięki czemu będzie można ją łatwo złapać i wywieźć w bezpieczne miejsce. W miejscu, gdzie występuje kuna, warto również rozłożyć sierść psa. Kuny mają dobry węch, a gdy wyczują zapach innego osobnika i teoretycznie zagrożenia, zwierze wystraszy się i ucieknie. Takie sposoby zadziałają idealnie jako odstraszacz na kuny.

Pułapka na kuny. Wypróbuj humanitarny sposób na walkę z kuną

Pułapka na kuny to humanitarny sposób na pozbycie się tego gryzonia z domu. Schwytanie zwierzęcia w pułapkę, sprawi, że będziemy mogli bezpiecznie przewieźć kunę np. do lasu. W tym celu warto zaopatrzyć się w pułapki z systemem zapadek, które łatwo zakupisz m.in. w sklepie ogrodniczym. Pamiętaj, aby pułapka miała wejścia z dwóch stron, to zwiększy prawdopodobieństwo złapania kuny. Pułapka na kuny to koszt kilkudziesięciu złotych, w zależności od firmy, jakości i wielkości produktu.

Kuna w samochodzie to niemały problem. Znajdź rozwiązanie w toalecie

Samochód po jeździe jeszcze przez jakiś czas wydziela ciepło od silnika. Taka temperatura przyciąga m.in. kuny, które w samochodzie mogą narobić wiele szkód, np. gryząc kable, przewody zapłonowe czy niszcząc wnętrze auta. Dobry sposobem na odstraszanie kuny jest kostka WC, która swoim zapachem odstraszy zwierze.

Więcej o: