Pasta do zębów przyda się nie tylko w łazience. Poznaj genialne triki, które ułatwią ci sprzątanie

Do czego użyć pasty do zębów? Okazuje się, że jej zastosowań jest całe mnóstwo. Dzięki niej nie tylko zachowujemy biały i zdrowy uśmiech, ale też możemy ją wykorzystać do sprzątania. Sprawdź, jakie są zastosowania pasty do zębów i zacznij korzystać z tych banalnych trików.

Okazuje się, że nie trzeba mieć w mieszkaniu kolekcji różnych środków czystości. Wystarczy, że mamy pastę do zębów. Sprawdź, jak dzięki niej wyczyścimy wiele przedmiotów. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak udrażniać rury? Domowe sposoby

Domowe sposoby na wykorzystanie pasty do zębów. Sprawdź, do czego może się przydać 

Pasta do zębów jest niezastąpiona podczas czyszczenia żelazka. Sięgnij po nią, gdy zauważysz, że na jego stopie pojawiły się zabrudzenia. Nanieś produkt przy użyciu miękkiej szczotki do zębów lub szmatki i delikatnie pocieraj, aż wszystkie zanieczyszczenia znikną, a następnie oczyść żelazko z pasty. Miłośnicy białych butów sportowych oraz tenisówek powinni wiedzieć, że wystarczy użyć odrobiny pasty, a zabrudzenia z gumowych elementów znikną w mgnieniu oka. Po czyszczeniu wystarczy przemyć buty letnią wodą.

Pasta do zębów w kuchni. Świetnie upora się z tymi zabrudzeniami 

Pasa do zębów przyda się także w kuchni. Dzięki niej wyczyścimy zlew. Wystarczy, że naniesiemy na gąbkę lub szmatkę odrobinę tego produktu i rozprowadzimy ją po całej powierzchni. To doskonały trik, aby pozbyć się odbarwień po kawie czy herbacie. Jeśli plamy są trwałe, to należy nałożyć na nie pastę na kilka minut i dopiero po tym czasie wyszorować zlew gąbką, a później spłukać produkt wodą. Pastą wypolerujemy również srebrne sztućce. Sięgnij po miękką szmatkę i nałóż na nią produkt, a następnie zacznij pocierać nią widelce i łyżki. W kilka chwil będą wyglądać jak nowe. 

Zastosowania pasty do zębów w domu. Usunie nieprzyjemny zapach 

Wiele z nas przechowuje jedzenie w pojemnikach, niestety często przechodzą one zapachami różnych potraw. Jak się go pozbyć? Z pomocą przychodzi pasta do zębów, która usunie drażniący aromat. Wystarczy nałożyć pastę na gąbkę i rozprowadzić po pojemniku, a następnie zostawić ją na kilka minut, po tym czasie umyć pojemnik jak zazwyczaj. Dzięki paście pozbędziemy się także zapachu cebuli i czosnku z dłoni. Wystarczy, że nałożymy produkt na skórę i podstawimy na niej na kilka minut.

Więcej o: