Domowy sposób na popękane i suche usta. Zamiast do herbaty, nałóż to na usta, a będą gładkie i miękkie

Zimą bardzo częstym problemem są spierzchnięte usta. Wiatr i niska temperatura to przyczyny popękanych warg. Przez to nie tylko wyglądają mało estetycznie, ale również wprawiają w dyskomfort, ponieważ mogą powodować ból. Na szczęście istnieje domowy sposób na uporanie się z tym kłopotem.

Sezon zimowy sprzyja pękaniu ust, jednak ten problem pojawia się również w czasie innych pór roku, nawet latem. Skóra usta jest delikatna, więc należy o nią codziennie dbać, aby nie dopuścić do uszkodzeń. Jeżeli jednak już powstały i twoje wargi są popękane, to wypróbuj ten domowy sposób na nawilżenie i odżywienie ust. Potrzebny produkt masz w swojej szafce. Tym razem użyj go inaczej niż zwykle. Sprawdź, o jakim produkcie mowa. 

Zobacz wideo Peeling szczotką na sucho. O czym trzeba pamiętać?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Spierzchnięte usta. Przyczyny bolesnego problemu

Usta mogą pękać nie tylko przez czynniki atmosferyczne i zewnętrzne, ale także przez kwestie związane z dbaniem o organizm. Powodem dyskomfortu ust może być m.in. odwodnienie, niedobór witaminy A i B, a także żelaza. Aby uniknąć problemu, warto zabezpieczyć wagi i wprowadzić odpowiednią pielęgnację. W tym przypadku warto stosować pomadki nawilżające i maści do ust, które będą miały w składzie witaminy. Należy także pamiętać, aby unikać oblizywania ust, kiedy jest niska temperatura i wieje wiatr.

Domowy sposób na popękane usta. Wykorzystaj ten produkt

Spierzchnięte usta powodują spory dyskomfort, a czasami nawet ból. Dlatego warto zastosować ten produkt, aby ukoić nieprzyjemne odczucia i nawilżyć wargi. Mowa tutaj o naturalnym miodzie. Kiedy borykasz się z problemem popękanych ust, nałóż na nie cienką warstwę miodu, zanim pójdziesz spać, aby uniknąć "zjedzenia" naturalnej pomadki w ciągu dnia. Dzięki temu rano zauważysz już pierwsze efekty. Miód zadziała na spierzchnięte usta, poprzez ich odżywienie. Co ciekawe, ten produkt oprócz właściwości nawilżających, ma także antybakteryjne. 

Jednak przed zastosowaniem tego sposobu na popękane usta należy upewnić się, że nie ma się alergii na produkty pszczele. Dodatkowo warto skontaktować się ze specjalistą, który pomoże dobrać odpowiednie rozwiązanie.

Więcej o: