Pierwsze wiosenne kwiaty: tulipany. Kiedy sadzić? Stosuj tę zasadę, a przepięknie zakwitną

Jak sadzić tulipany, aby zachwycały swoim wyglądem? Podpowiadamy jakich zasad należy przestrzegać, aby w twoim ogródku wiosną pojawiły się kolorowe i pełne uroku kwiaty. Wyjaśniamy także, kiedy powinniśmy sadzić tulipany. Odpowiedź może cię nieco zdziwić.

Tulipany to bez wątpienia jedne z najpopularniejszych kwiatów. Jest to związane między innymi ze zwyczajem obdarowywania pań w Dniu Kobiet właśnie tymi kwiatami. 

Zobacz wideo Proste sztuczki, dzięki którym bukiet tulipanów będzie cieszył oko jeszcze dłużej

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy sadzić tulipany? Okazuje się, że musimy na to jeszcze poczekać 

Jeśli kupiłeś cebulki tulipanów z nadzieją, że uda ci się posadzić je przed wiosną to niestety musimy cię rozczarować. Sadzonki mogą trafić do ziemi dopiero jesienią. Tulipany należy sadzić we wrześniu i w październik. Jeśli będziemy próbowali posadzić cebulki wczesną wiosną, szybciej zgniją i niż wypuszczą zachwycające kwiaty

Jak sadzić tulipany, aby były piękne? O tym należy pamiętać!

Cebulki tulipanów najlepiej umieścić w miejscu, gdzie jest słonecznie lub panuje lekki cień. Dodatkowo ziemia powinna być żyzna oraz wilgotna, należy także zwrócić uwagę na to, aby podłoże nie było zbyt ubite, to zapobiegnie gniciu sadzonki. Bardzo ważne jest także to, na jakiej głębokości umieścimy cebulki. Najlepiej, jeśli dołki będą miały głębokość od 8 do 15 centymetrów. Tulipany nie mogą rosnąć zbyt blisko siebie, dlatego ważne jest zachowanie odstępu 15-20 centymetrów między sadzonkami

Jakie cebulki tulipana kupić? Przed zabraniem ich do domu dokładnie je obejrzyj

W sklepach ogrodniczych dostaniemy cebulki wielu odmian tulipanów w najróżniejszych kolorach. Podczas zakupu powinnyśmy zwrócić uwagę, czy cebulki nie są spleśniałe oraz miękkie, a także czy nie pojawiły się na nich plamki, uszkodzenia i nierówności. Najlepiej wybrać duże cebulki, które nie budzą naszych zastrzeżeń co do ich kondycji.  

Więcej o: