W sklepach znajdziemy wiele rodzajów pomidorów, jednak to te, które przyniesiemy z ogródka lub balkonu, będą nas cieszyć najbardziej. Jak je posadzić, aby móc cieszyć się samodzielnie wyhodowanymi pomidorami? Wyjaśniamy!
Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Zanim posadźmy pomidory, musimy poczekać na dogodne warunki atmosferyczne. Należy pamiętać, że nasiona pomidorów potrzebują dużo światła, aby później pojawiły się z nich piękne, czerwone i dorodne pomidory. Rozsady pomidorów najlepiej przygotować na przełomie lutego i marca. Najdogodniej byłoby, gdyby wysiew pomidorów zakończył się wraz z nadejściem kalendarzowej wiosny, czyli około 21 marca. Doniczki z nasionami należy ustawić w jasnym i ciepłym miejscu (20-23 stopnie). Nasiona należy podlewać regularnie, jednak trzeba uważać, aby wody nie było za dużo, to może spowodować rozwój pleśni.
Należy pamiętać, że zanim zaczniemy pikować pomidory, musi minąć około kilku tygodni. Kiedy siewki są gotowe do przesadzenia? Najlepiej poczekać trzy tygodnie od wykiełkowania. Do przesadzenia będą nadawać się, gdy pojawią się cztery liście - czytamy na stronie ogrodniktomek.pl. Zanim zaczniemy pikować pomidory, musimy przygotować doniczki. Warto sięgnąć po te celulozowo-torfowych, które po włożeniu ich do gruntu rozłożą się w nim. Doniczki należy wypełnić ziemią, którą musimy ugnieść, a następnie podlać, ale w taki sposób, aby nie powstało błoto.
Wiele osób zastanawia się, jaka ziemia będzie najlepsza do siewu. Okazuje się, że powinna być lekko kwaśna, a do tego bogata w kompost oraz z dużą ilością próchnicy. Warto wybrać ziemię dedykowaną pomidorom, ponieważ nie są one proste w uprawie i samodzielnie stworzona kompozycja może nie zwierać wszystkich niezbędnych składników - ostrzega portal zielonyogrodek.pl.