Ten nawóz sprawi, że monstera, paprotka i skrzydłokwiat będą bujne. Potrzebujesz tylko 3 składników

Naturalne nawozy do kwiatów doniczkowych cieszą się dużą popularnością. Podpowiadamy, jak zrobić domowy nawóz do roślin, aby stały się bujne. Do jego przygotowania potrzebujemy tylko trzeć składników. Preparat doskonale sprawdzi się jako nawóz do paprotki, skrzydłokwiatu, monstery czy storczyka.

Jeśli chcemy, aby nasze rośliny zachwycały, warto odpowiednio o nie zadbać. Jednym z zabiegów pielęgnacyjnych, który doskonale na nie wypłynie, jest nawożenie ich domowym preparatem, który bez problemu przygotujemy samodzielnie.  

Zobacz wideo Jak dbać o skrzydłokwiat? Wypróbuj ten domowy nawóz

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zrobić nawóz z drożdży? Wystarczą zaledwie trzy składniki 

Do stworzenia domowego nawozu z drożdży potrzebujemy:

  • 100 gramów drożdży piekarskich,
  • szklanki cukru,
  • wody.

Na początku rozdrabniamy drożdże i zasypujemy je cukrem, a następnie odstawiamy na około dwie godziny. Po upływie tego czasu zalewamy roztwór wodą i dokładnie mieszamy całość. Powstały nawóz należy odstawić na około tydzień do czasu, aż sfermentuje. Po siedmiu dniach należy rozcieńczyć miksturę, dodając pięć litrów wody na każdą 1/2 szklanki nawozu. Po tym czasie nawóz jest już gotowy.

Domowy nawóz z drożdży. Jak stosować miksturę? 

Jak stosować domowy nawóz z drożdżyNależy przelać roztwór do większego naczynia i umieścić w niej doniczkę z rośliną na pięć minut. Dzięki temu prostemu i szybkiemu zabiegowi pielęgnacyjnemu sprawimy, że rośliny zaczną lepiej się rozwijać i zachwycać swoimi kolorami. 

Nawóz z drożdży do storczyków. Jakie kwiaty warto nim podlewać?

Dlaczego warto podlewać rośliny nawozem z drożdży? Przede wszystkim dlatego, że stymuluje ich wzrost. Co więcej, nawóz jest bogaty w składniki mineralne oraz witaminy, które chronią  przed grzybami oraz użyźniają ziemię. Dzięki temu podlewane nawozem rośliny są zdrowe i bujne. Jakie kwiaty możemy nim podlewać? Między innymi rośliny doniczkowe takie jak paprotka, skrzydłokwiat, monstera czy storczyk, ale nie tylko doskonale sprawdzi się, jako nawóz do drzew, krzewów oraz krzaków owocowych i warzyw.

Więcej o: