Mole spożywcze znowu zaatakowały zapasy? Wymieszaj to ze sobą i spryskaj jak najszybciej szafkę

Mole spożywcze potrafią być prawdziwą plagą i utrapieniem. Sieją prawdziwe spustoszenie w zapasach, a co więcej są dość obrzydliwe. Mamy jednak sposób, dzięki któremu pozbędziesz się szkodników na dobre. Wystarczy zmieszać ze sobą te produkty i spryskać szafki.

Mole spożywcze jak każde szkodniki to prawdziwy koszmar. Trudno się ich pozbyć, a jak raz się gdzieś zalęgnął, to niestety trzeba wyrzucać wszystkie zapasy. Mamy sposób, dzięki któremu uratujesz swoje szafki przed atakiem moli. Wystarczą te składniki. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak się pozbyć moli spożywczych? Są na to domowe sposoby

Skąd się biorą mole? Co zrobić, kiedy się pojawią?

Mole najczęściej przynosi się do domu ze sklepu podczas zakupu mąki lub innych sypkich produktów. Jeśli zauważysz owada lub jego jaja, niestety musisz jak najszybciej pozbyć się zaatakowanych produktów. Jeżeli zauważysz je dopiero po wyciągnięciu z szafki mąki czy kaszy, usuń także inne rzeczy, które znajdowały się w zapasach. Niestety one również mogą mieć już w sobie ukryte jaja. Jeśli chcesz zapobiec zalęganiu się moli, warto zakupione produkty uważnie przesypywać do oddzielnych pojemników. W ten sposób zobaczysz czy w produktach, które kupujesz, nie ma larw lub jaj.

Jak wytępić mole? Zmieszaj te składniki i spryskaj szafki dla lepszego efektu

Jeśli zobaczysz u siebie mole, warto również zabezpieczyć szafki przed szkodnikiem. Sięgnij po ocet i olejek eteryczny. To powinno skutecznie odstraszyć mole. Weź miseczkę i wlej do niej trochę octu. Następnie dodaj kilka kropel olejku eterycznego o zapachu eukaliptusa lub lawendy. W kolejnym korku po prostu rozłóż miseczki z miksturą w szafkach, gdzie znajdują się mole. Możesz też spryskać roztworem szafki dla lepszego efektu. Wypróbuj także liść laurowy.

Co na mole? Połóż w szafce liść laurowy

Mole spożywcze nie lubią zapachu liści laurowych. Z tego powodu jest on doskonałą bronią w walce ze szkodnikiem. Wystarczy, że kilka listków rozłożysz w kuchennych szafkach i gotowe. Mole powinny od teraz omijać twoją kuchnię szerokim łukiem. 

Więcej o: