Zaplanuj urlop 2023 już teraz. Kiedy wypada Wielkanoc, majówka i Boże Ciało? Kalendarz świąt 2023

Romantyczny weekend we dwoje czy samotna podróż w nieznane to doskonały pomysł na spędzenie wolnych dni. W nadchodzących miesiącach jest sporo możliwości do dłuższego wypoczynku. Sprawdź, kiedy wypada Wielkanoc, majówka oraz Boże Ciało i zaplanuj urlop już teraz.

Oprócz długiego urlopu wypoczynkowego w wakacje warto zapanować sobie także kilka dni wolnego w innym terminie, aby odpocząć od pracy. Dobrze wybrany dzień urlopu w strategicznym czasie w danym miesiącu może poskutkować kilkudniowym wypoczynkiem. Nadchodząca wiosna będzie idealnym czasem na relaks, zwłaszcza jeżeli pogoda będzie dopisywać. Dlatego warto wiedzieć, kiedy wypadają nadchodzące święta: Wielkanocne, majówka i Boże Ciało. 

Zobacz wideo Kunz: Chęć podróżowania jest tak duża, że naprawdę duże lotniska korkują się

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy są Święta Wielkanocne 2023? Pierwszy urlop już w kwietniu

W tym roku Święta Wielkanocne przypadają na początku kwietnia. To święto zawsze przypada w weekend. Wielki Czwartek i Wielki Piątek niestety nie są dniami ustawowo wolnymi od pracy. Podobnie jak Wielka Sobota, jednak sklepy tego dnia będą krócej otwarte, więc pracownicy będą mogli wrócić do domu wcześniej. 9 kwietnia obchodzimy Niedzielę Wielkanocną, a 10 kwietnia Poniedziałek Wielkanocny - oba dni są wolne od pracy. Dlatego warto wziąć urlop we wtorek 11 kwietnia, aby przedłużyć sobie weekend.

Majówka 2023. Kiedy długi weekend w maju?

Wielbiciele grilla mogą cieszyć się naprawdę długą majówką. Długi weekend rozpocznie się już w sobotę 29 kwietnia, ponieważ 1 maja przypada w poniedziałek. Kolejne majowe święto - Konstytucji 3 maja przypada na środę. Dlatego warto wziąć urlop w pracy 2 maja, aby cieszyć się aż 5 dniami wolnego. Osoby, które dysponują większą liczbą dni urlopowych, mogą je wykorzystać również na 4 i 5 maja, żeby spędzić aż 9 dni na wypoczynku.

Boże Ciało 2023. Długi weekend w czerwcu

Święto jest ruchome i co roku przypada w innym terminie, jednak niezmienny jest dzień tygodnia. Boże Ciało obchodzi się zawsze w czwartek. W tym roku święto przypada 8 czerwca, dlatego warto wziąć urlop na piątek 9 czerwca, żeby sprawić sobie kilka dni wolnego przed nadchodzącymi wakacjami. 

Więcej o: