Ziemiórki: jak się pozbyć tych szkodników raz na zawsze? Wypróbuj napar, który szybko je przepędzi

Ziemiórki - jak się pozbyć tych szkodników? Uciążliwe owady często atakują korzenie roślin doniczkowych, powodując poważne uszkodzenia i zwiększając ryzyko ich obumarcia. Na szczęście istnieją proste i ekologiczne sposoby na pozbycie się muchówek z doniczek raz na zawsze.

Ziemiórki to muszki, rozmnażające się głównie w roślinach doniczkowych. Choć na rynku są dostępne preparaty, które mają za zadanie zwalczać te insekty, nie zawsze przynoszą one skuteczne rezultaty. Na szczęście istnieją jeszcze skuteczne, domowe sposoby, które w przeciwieństwie do chemikaliów nie są szkodliwe dla kwiatów.

Zobacz wideo Płyny na owady - naturalne sposoby na pozbycie się insektów

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ziemiórki w ogrodzie. Jak się pozbyć uciążliwych szkodników? Zastosuj ten banalny trik

Aby pozbyć się ziemiórek z mieszkania, możemy użyć prostych i skutecznych pułapek. Wystarczy, że przygotujesz kilka szklanek i wlejesz do nich niewielką ilość wody, octu oraz kilka kropel płynu do naczyń, a następnie wszystko dokładnie wymieszasz. Kiedy wywar będzie gotowy, poustawiaj szklanki w pobliżu doniczek tak, by zwabić muszki do środka. Ocet przyciąga ziemiórki zapachem i może znacznie ułatwić schwytanie ich. Z kolei płyn do naczyń tworzy warstwę, przez którą już się nie wydostaną.

Jak się pozbyć ziemiórek? Preparat to za mało. Wypróbuj napar, który szybko je przepędzi

Świetnym i niezwykle skutecznym sposobem na odstraszenie ziemiórek jest napar z czosnku. Jest on znacznie bardziej ekologiczny od chemicznych preparatów i nie zaszkodzi naszym kwiatom. Aby go przygotować, potrzebujemy jednej główki czosnku oraz szklanki przegotowanej, gorącej wody. Najpierw obieramy warzywo, a następnie zalewamy wrzątkiem. Następnie pozostawiamy miksturę do ostygnięcia na około pół godziny. Po tym czasie rozcieńczamy go z litrem wody i podlewamy nim zainfekowane rośliny. Zabieg powtarzamy do skutku.

Ziemiórki: preparat to nie ostateczność. Wypróbuj tę tanią metodę

Metody wymienione powyżej mogą pomóc w ograniczeniu liczby ziemiórek, ale jeśli nie zwalczą ich w stu procentach, musimy sięgnąć po dodatkowe sposoby. Najskuteczniejszym rozwiązaniem będzie w tym wypadku zastosowanie specjalnej pułapki lepowej, która nie dość, że zwabi szkodniki, to zwalczy większość z nich, gdyż nie będą w stanie się uwolnić. Lep na muchy kosztuje kilka złotych i jest dostępny w większości sklepów ogrodniczych. Pułapkę powinniśmy umieścić w pobliżu kwiatów, zaatakowanych przez ziemiórki. Efekt będzie natychmiastowy.

Więcej o: