Najbardziej rozpoznawalne czworonogi wszech czasów. Sprawdź, czy pamiętasz o tych psich gwiazdach

Jak się często słyszy, pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Mimo że każdy z nas będzie miał na zawsze w sercu swojego pupila, są też takie psiaki, które zapisały się na kartach historii i są bardzo rozpoznawane. Jakie są najpopularniejsze pieski wszech czasów?

Wszystkie psy są wyjątkowe, wiadomo to nie od dziś, jednak niektóre czworonogi zyskały ogromną sławę. Sprawdź, jakie są najbardziej rozpoznawalne psy wszech czasów!

Zobacz wideo Ekspertka: Niewiele osób pyta, jakie wilki tak naprawdę są

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

To prawdziwa psia aktorka. Toto zna cały świat, otworzyła psom drzwi do Hollywood

Jednym z najsławniejszych psów w historii jest suczka Toto, której prawdziwym imieniem było Terry. Została porzucona jako szczeniak, ale na szczęście została adoptowana przez psiego trenera Hollywood, Carla Spitza. Z jego pomocą Terry, stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych psich aktorek. Za rolę Toto w "Czarnoksiężniku z Krainy Oz" z 1939 roku, zarabiała 125 dolarów tygodniowo. Terry wystąpiła w 17 produkcjach. Zmarła, mając 11 lat. 

Lessie doczekała się niejednego filmu o sobie. Kto najdłużej wcielał się w jej postać? 

Lassie pojawiała się po raz pierwszy na ekranie w 1939 roku i od tego czasu regularnie spotykamy się z tą postacią w filmach, nowelkach, serialach, a nawet grach. Jednak najbardziej rozpoznawalna jest chyba, ta serialowa Lessie. Produkcja miała aż 19 sezonów i był grany w latach 1954-1973. Sześć różnych psiaków zagrało Lassie, ale najdłużej wcielała się w nią suczka imieniem Baby, która grała ją w latach 1960-1966.

Dog niemiecki, czyli Scooby Doo i Rin Tin Tin. Niesamowite psy

Mimo że Scooby Doo to rysunkowy pies, bez wątpienia jest jednym z najbardziej znanych czworonogów na świecie. Pojawiał się w filmach, grach, serialach od lat 60. do dziś i nic nie wskazuje na to, że jego popularność ma zmaleć. Ten tchórzliwy dog niemiecki miał gigantyczny wpływ na kulturę masową i nadal wiele dzieciaków śledzi jego przygody z duchami i potworami.

Rin Tin Tin został odkryty we Francji podczas I wojny światowej i został adoptowany przez amerykańskiego żołnierza, Lee Duncana. Po wojnie psiak razem z Lee przeprowadzili się do Los Angeles, gdzie został zauważony przez reżysera. Psiak wystąpił w prawie 30 filmach. Przed jego śmiercią, mówiono o nim jako nieoficjalnej maskotce Warner Bros Studios.

Więcej o: