Kiedy i jak sadzić borówkę amerykańską, aby zbiory były bogate i smaczne? Ten termin jest kluczowy

Zastanawiasz się, kiedy sadzić borówkę amerykańską oraz jak to zrobić? Borówka amerykańska może być hodowana w ogrodzie lub nawet na balkonie, a jej uprawa jest bardzo prosta. Zapamiętaj rady ogrodników, aby wyhodować własne, smaczne owoce.

Borówka amerykańska nazywana jest również borówką wysoką. Owoce tego krzewu mają rzeszę fanów i są naprawdę bardzo smaczne oraz zdrowe! Jak i kiedy posadzić borówkę amerykańską? 

Zobacz wideo Z czarnej jagody przyrządzisz nie tylko kompot i dżem, lecz także... wino

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy sadzić borówkę amerykańską? Ten termin jest najlepszy 

Borówka amerykańska to krzew, który odpowiednio zadbany może rosnąć i owocować nawet do 20 lat! Właśnie dlatego warto poświęcić chwilę na prawidłową pielęgnację tego krzewu. Ważne pytanie, które zadaje sobie wiele osób to — kiedy sadzić borówkę? Krzewy te sadzi się wiosną i jesienią. Jeśli zdecydujesz się na wiosenne sadzenie, zrób to na przełomie marca i kwietnia. Natomiast jeśli chcesz sadzić krzewy jesienią, najlepiej zrobić to między wrześniem a październikiem. 

Begonie. Zimowanie i przygotowanie na wiosnę Jak przezimować begonie? Czas na kolejny krok!

Jak sadzić borówkę amerykańską? Uprawa borówki

Borówka to krzew, który wytrzymały jest na mrozy, więc na spokojnie da sobie radę w naszym klimacie. Sadząc krzewy borówki amerykańskiej, upewnij się, że masz dla nich nasłonecznione miejsce w ogrodzie. Gleba o kwaśnym odczynie będzie dla borówki najlepsza, a samo podłoże powinno być przepuszczalne i żyzne. Zwróć uwagę na wiek sadzonki, którą chcesz posadzić. Na ogół borówka powinna mieć w momencie sadzenia 2-3 lata. Wysokie krzewy lepiej sadzić na odległość 1,5 metra, a niskie co 1 metr. 

Kiedy sadzić czosnek? Ogrodnik radzi, kiedy i jak sadzić czosnek, aby zebrać obfite plony Kiedy sadzić czosnek, aby jego główki były duże? Kalendarz ogrodnika 2023

Borówka amerykańska: pielęgnacja krzewu

Posiadając borówkę, chcemy, aby przyniosła ona jak największe zbiory. Przy odpowiedniej pielęgnacji jest to jak najbardziej możliwe. Nawóz do borówek pełni tutaj dość istotną rolę, ponieważ warto go stosować od marca do czerwca. Podlewanie borówki to równie ważny aspekt, ponieważ w okresie kwitnięcia należy robić to dość często i regularnie. Latem nie można dopuścić do przesuszenia podłoża, a krzewy posadzone blisko budynków należy podlewać i obserwować jeszcze intensywniej. 

Więcej o: