Dlaczego stewardessy nie lubią perfum? Lepiej ich unikać. To kwestia samolotowego savoir vivre

Planujesz podróż samolotem? Należy pamiętać, że na pokładzie powinniśmy dostosować się do "samolotowego" savoir vivre - za złamanie niektórych z nich grozi niemała kara. Czego unikać, a o czym absolutnie nie można zapomnieć? Podpowiadamy, jak uniknąć nieprzyjemnej sytuacji podcza wylotu na wakacje.

Jak wszystkim wiadomo, każda linia lotnicza ma konkretne zasady dotyczące przewozu bagaży i rzeczy, które można ze sobą zabrać na pokład samolotu. Choć te odnoszące się do samego ubiory nie są formalnie zapisane, warto przed lotem zastanowić się, w jaki sposób można ułatwić pracę stewardessom oraz podróż współpasażerom. Oto lista, którą warto znać. To tzw. savoir vivre podróżującego

Zobacz wideo Kunz: Chęć podróżowania jest tak duża, że naprawdę duże lotniska korkują się

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Perfumy w samolocie? Stewardessy przed tym ostrzegają 

Okazuje się, że intensywne zapachy mogą być uciążliwe zarówno dla pracowników, jak i innych pasażerów. Aby umilić wszystkim podróż, postaraj się unikać pryskania perfumami lub przynajmniej nie rób tego na krótko przed wejściem na pokład samolotu. Mała przestrzeń może spowodować, iż wszelkie zapachy się skumulują i będą wyjątkowo drażniące dla nozdrzy innych. Bardzo łatwo o to, aby twoje ulubione perfumy stały się prawdziwą zmorą dla współpasażerów. 

Podróż w samolocie - jakich zasad przestrzegać? Za to możesz zostać wyrzucony

Wybierając daną linię lotniczą, automatycznie zgadzasz się na konkretne zasady, nawet te dotyczące ubioru. Niektóre z nich zastrzegają sobie prawo do wyproszenia z pokładu pasażera, który na swojej odzieży posiada różnego rodzaju obraźliwe nadruki, w tym napisy zawierające wulgaryzmy. Warto o tym pomyśleć, jeżeli nie chcesz spotkać się z niemiłą niespodzianką. Co więcej, należy także powstrzymać się od podróżowania w stroju kąpielowym, nawet jeśli wycieczka kończy się w wyjątkowo ciepłym miejscu. Choć większość linii oficjalnie tego nie zabrania, jest to kwestia samolotowego savoir vivre. Niektórzy pasażerowie decydują się na założenie klapków lub sandałów. To również niezbyt dobry pomysł. W tym przypadku związane jest to z licznymi bakteriami znajdującymi się w wykładzinie samolotu, która ze względu na pokaźną liczbę lotów, często jest długo nieczyszczona. Czego jeszcze należy unikać? Masywnej biżuterii i piżam. 

Więcej o: