Pasażer samolotu zarezerwował dla siebie cały rząd. Potem anulował bilety. "Dzięki, ucierpimy wszyscy"

Trik na tanie podróże? Pewien zapalony podróżnik zdradził swój trik na wyjątkową wygodę podczas lotu samolotem. Co dokładnie zrobił? Najpierw wykupił cały rząd, a potem anulował bilety. Użytkownicy TikToka nie mają dla niego litości.

Popularny tiktoker @ndainternet podzielił się ze swoimi obserwatorami ciekawym trikiem na wygodę podczas podróży samolotem. Znalazł sposób na wykupienie całego rzędu, bez wydawania zbędnych pieniędzy. Jak to możliwe? Wyjaśniamy! 

Zobacz wideo Co Katarzyna Cichopek przegląda na TikToku i jakie wrażenie robią na niej uczestnicy programu "You can dance"?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Tiktoker kupił bilety, a potem je zwrócił. Trik na wygodną i tanią podróż

Mężczyzna, który w swoich mediach społecznościowych często dzieli się różnymi trikami podróżniczymi, przeszedł samego siebie. Ujawnił, w jaki sposób można zapewnić sobie wygodę podczas lotu samolotem. Okazuje się, że kupił dla siebie cały rząd, a 45 minut przed startem anulował niepotrzebne mu bilety. Co więcej, odzyskał praktycznie 100 proc. środków ze zwrotu, mając przy tym kilka siedzeń tylko dla siebie. Geniusz? Swój niecny plan okrzyknął nazwą "pierwsza klasa biedaka". Tiktoker zachęca do korzystania z jego metody, jednak przypomina, iż nie zawsze ona działa tak samo. Niektóre linie lotnicze mają inną politykę zwrotów. Jego zdaniem na sukces jest aż 90 proc. szans. Według niektórych jego metody nie są do końca moralne. 

Lot samolotem w pierwszej klasie. Podróżniczy trik wywołał burzę w internecie

Wiralowy już filmik na TikToku wywołał niemałą burzę wśród użytkowników. Niektórzy z nich wręcz oniemieli, jak łatwo i szybko można zapewnić sobie pełen komfort podróży, tym bardziej, jeżeli ma ona trwać więcej, niż kilka godzin. Inni zaś byli oburzeni takim zachowaniem i pozwolili sobie nawet na kilka wyzwisk w kierunku tiktokera. Ich zdaniem dopuścił się on "oszustwa" i mocno nagiął etykę podróżującego

Geniusz
Bardzo samolubne. Ktoś mógł potrzebować tych biletów

- czytamy pod filmikiem na TikToku

Ekologia a lot samolotem. Linie lotnicze mogą zareagować  

Ogromnym zarzutem wobec tiktokera było to, iż w ten sposób zabiera on miejsca tym, którzy ich potrzebują. Zdaniem odbiorców szerzenie takich wiadomości, może spowodować to, że zacznie brakować miejsc w samolotach, które w praktyce będą latać puste. Taka sytuacja może mieć również negatywny wpływ na planetę, gdyż wzrośnie zapotrzebowanie na liczbę przelotów, a przy tym jej zanieczyszczenie. Ponadto ludzie zauważyli, iż zapewne linie lotnicze szybko zagregują i wprowadzą zakaz anulowania zakupionych biletów, co w niektórych sytuacjach może być niewygodne dla pasażerów. 

Powiedz mi, że nie dbasz o nikogo innego ani o środowisko, brawo
Haczyk polega na tym, że linie lotnicze przestaną oferować bilety zwrotne, a reszta z nas na tym ucierpi
Dzięki, ucierpimy wszyscy 

- pisali użytkownicy TikToka. 

A wy jak oceniacie ten trik? 

Więcej o: