Teraz możesz mieć obraz Banksy'ego u siebie w domu. A cena? Uwaga, ta informacja może szokować

Obraz impresjonistyczny, czy malarstwo barokowe? Banksy ma zupełnie inny styl. Znają go miliony i nie jedna osoba chciałaby mieć choćby zdjęcie jego obrazu u siebie w domu. Mamy więc dobrą wiadomość! Już niedługo można będzie kupić jedno z jego kultowych dzieł.

Marzył ci się kiedyś obraz Banksy'ego w domu? Teraz będzie taka możliwość! Jednak cena obrazu, który zostanie wystawiony na aukcje, może zmrozić krew w żyłach. 

Zobacz wideo Przejęcie obrazu ""Głowa młodej kobiety" Pabla Picassa w 2015 r.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Obraz Banksy'ego i historia pewnego zespołu. To  podziękowanie godne króla street artu 

Jak podaje portal theguardian.com, ponad 10 lat temu, zespół "Exit Through the Gift Shop", otrzymał od Banksy'ego obraz "Brace Yourself!". Artysta zdecydował się na taki krok, ze względu na prośbę, którą miał do grupy. Banksy prosił zespół o zmianę nazwy, ponieważ jego film dostał nominację do nagrody Oscara - nosił niestety taki sam tytuł. "Exit Through the Gift Shop" zgodzili się na ten układ i przez lata przechowywali obraz, co jakiś czas pokazując go szerszej publiczności. Przy okazji ich nazwa brzmi dziś dokładnie tak samo jak nazwa dzieła. W międzyczasie "Brace Yourself!" można było podziwiać w 2014 roku na wystawie Stealing Banksy oraz w 2021 roku na Art of Banksy. Początkowo obraz wyceniono na 200 000 funtów. Teraz jednak cena jest zupełnie inna. Jak się okazuje, przez te lata wcale nie zmalała. Przeciwnie, mocno urosła.

Obrazy Banksy'ego to gratka dla kolekcjonerów. Od lat nie tracą na wartości

W roku powstania obrazu "Brace Yourself!" był on wart 200 000 funtów. Dziś jednak jest on wyceniony znacznie wyżej. Aktualnie dom aukcyjny Julien’s Auctions, szacuje ceny w wysokości 500 000–670 000 funtów. Zespół zdecydował się sprzedać obraz, ponieważ uważają, że wszyscy powinni mieć możliwość jego podziwiania. Warto wspomnieć, że po wystawach grupa trzymałą go w magazynie. Dodatkowo była zobowiązana płacić za niego niemałe ubezpieczenie. To również były powody, dla których zdecydowali się na sprzedaż obrazu.

Ludzie powinni móc go zobaczyć… czy to w czyimś domu, czy w muzeum. Nie to nas napędzało, ale uważamy ten czynnik za bardzo ważny, ponieważ po wystawach musieliśmy umieścić go w magazynie i płacić za jego ubezpieczenie

-opowiada Mark Atkinson w rozmowie z portalem The Guardian.

Aukcja obrazu rozpocznie się 29 marca 2023 r. w Julien's Auctions w Beverly Hills oraz online na julienslive.com.

Więcej o: