Najbardziej przyjacielskie rasy psów. Te psiaki będą ci wierne i pokochają całą rodzinę

Te psy przywiązują się do właścicieli i uwielbiają spędzać z nimi czas. Kiedy znajdzie się u twojego boku, nigdy cię nie opuści. Poznaj najbardziej przyjacielskie rasy psów i dowiedz się, jaki jest ich charakter oraz co je wyróżnia na tle innych czworonogów.

Rozglądasz się za prawdziwym przyjacielem? Warto poszukać go wśród zwierząt. Sprawdź, które rasy psów są najbardziej przyjacielskie. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Nie tylko ludzie potrzebują pomocy! W tym roku policjanci i strażnicy miejscy ratowali również zwierzęta

Labrador retriever to pies kochający dzieci. Najbardziej lubi pluskać się w wodzie

Pojawienie się w gronie najbardziej przyjacielskich psów labradora retrievera nie powinno nikogo dziwić. To wesołe czworonogi skore do zabawy i bardzo łagodne. Te zwierzęta bardzo przywiązują się do właściciela oraz całej rodziny i nie znoszą samotności. Są cierpliwe i wyrozumiale, to sprawia, że dobrze czują się w towarzystwie dzieci. Co więcej, te psy są uważane za bardzo inteligentne, a największą radość sprawia im aportowanie oraz zabawy nad wodą.

Kalendarz 2023: długie weekendy i dni wolne od pracy. Sprawdź terminy już teraz i zaplanuj urlop Kalendarz 2023: kiedy najbliższy długi weekend? W te dni wolne od pracy warto zaplanować urlop

Beagle pokocha całą rodzinę. Uwielbia aktywnie spędzać czas

Do grona najbardziej przyjacielskich czworonogów zalicza się beagle, które podobnie jak labradory są oddane swojemu właścicielowi. To pies łagodny w stosunku do swoich bliskich, jak i obcych, dlatego nie ma co liczyć, że będzie wzorowym stróżem. Jeśli szukasz towarzysza pełnego wigoru i stale gotowego na figle to właśnie psy tej rasy będą w sam raz dla ciebie. Trzeba jednak pamiętać, że te czworonogi muszą się wybiegać, krótkie spacery go nie zadowolą, więc jego właściciel musi być fanem długich wędrówek.

Jak prać sweter, aby go nie zniszczyć? Jak prać swetry, aby ich nie zniszczyć? Dzięki temu wełna nie będzie sztywna

Cavalier king charles spaniel nie znosi samotności. Trzeba na niego uważać, bo mogą wpaść w kłopoty

To bez wątpienia jedne z najbardziej uroczych ras. Cavalier king charles spaniel w przeciwieństwie do dwóch wymienionych wcześniej ras, nie są aż tak aktywne. Choć oczywiście także uwielbiają spacerować, to cenią sobie czas spędzony na wygodnej kanapie oczywiście w towarzystwie swojego pana lub pani. Najgorsze co może spotkać te przyjacielskie psy to samotność, na szczęście bardzo szybko przystosowują się do warunków, dlatego to doskonali kopani w podróży. Właściciele tych psów muszą jednak zachować ostrożność podczas spacerów. Są towarzyskie i przyjacielskie więc będą podchodzić do innych psów, które mogą nie mieć podobnego nastawienia. 

Więcej o: