Tym razem nie Chorwacja. Ten kraj na Bałkanach warto odwiedzić jesienią. Jest niezwykle malowniczy

Październik to miesiąc, w którym spora część Polaków chętnie wybiera się na wycieczki. Po sezonie ceny w wielu miejscach są znacznie niższe, a ilość turystów mniejsza, więc można na spokojnie pozwiedzać. Jeśli nie wiesz, gdzie jechać jesienią, postaw na ten kraj, to tzw. perła Bałkanów.

Jesienne wycieczki zyskują na popularności już od wielu lat. Ceny poza sezonem wysokim są niższe, więc można sporo zaoszczędzić. Niektórzy nie lubią tłoku, a wyjazdy o tej porze roku to bez wątpienia idealny pomysł w takiej sytuacji - turystów jest mniej i unikniesz kolejek do restauracji. Jeśli planujesz wakacje w październiku, poznaj naszą propozycję. Ten kraj jest pełen kolorów, historii i smaków. 

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek przeżyła chwile grozy na lotnisku. Pomógł jej syn

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Gdzie jechać jesienią? Zrezygnuj z Chorwacji i udaj się do tej części Bałkanów

Jesień w Polsce to dla wielu osób katorga - nie każdy lubi tę aurę, a jeśli należysz do tego grona, mamy świetne rozwiązanie. Ta pora roku wcale nie musi oznaczać stagnacji, możesz przecież wsiąść w samochód lub samolot i udać się na wymarzone wakacje. Idealnym celem podróży będzie malownicza i jakże urokliwa Macedonia, która jest jeszcze niedocenianym oraz poniekąd nieodkrytym zakątkiem południowej Europy. Z czego słynie tzw. perła Bałkanów i co warto zobaczyć, będąc na miejscu? Kraj oferuje naprawdę wiele atrakcji dla turystów - nie będziesz się tam nudzić, to pewne. 

Macedonia na wakacyjny wyjazd jesienią. To warto zobaczyć na miejscu

Macedonia to kraj, który charakteryzuje się krajobrazem górzystym i wyżynnym, więc możesz liczyć na piękne widoki. Jeśli lubisz wędrówki po górach, warto udać się na najwyższe szczyty kraju, czyli na Korab oraz Szar Płaninę. Macedonia co prawda nie ma dostępu do morza, lecz oferuje równie piękne i z cudownym klimatem jeziora, a jedno z nich warto odwiedzić jesienią.

Oczywiście jest to Jezioro Ochrydzkie, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To właśnie tam na brzegach można podziwiać pozostałości po średniowiecznej twierdzy cara Samuela oraz klasztor św. Nauma. Jeśli lubisz miasta, udaj się do stolicy - Skopje przywita cię pięknymi budowlami i pomnikami. Architektura tam jest bardzo różnorodna, lecz ma to swój niepowtarzalny klimat. Będąc w Skopje, wręcz należy odwiedzić Kamienny Most z czasów osmańskich, Stary Bazar oraz twierdzę wzniesioną przez cesarza Justyniana. Jak widzisz, miasto oferuje wiele atrakcji, które w szczególności spodobają się osobom lubiącym historię, ale znajdzie się również coś dla osób ceniących spokojne wędrówki czy pobyt na plaży. W miastach w Macedonii znajdziesz także wiele restauracji, w których warto skosztować tradycyjnych dań. 

Więcej o: