Chcesz cieszyć się tulipanami jak najdłużej? Dosyp to do wazonu, a będą zachwycać przez wiele dni

Kwiaty w wazonie nie są niestety wieczne. Choć nie wytrzymają długich miesięcy, to jednak istnieją sposoby na to, aby przedłużyć ich żywotność. Wystarczy sięgnąć po ten tani produkt, który być może masz już w domu, a kwiaty odżyją i będą cieszyć twoje oczy znacznie dłużej.

Tulipany to kwiaty, które kojarzą się nam z Dzień Kobieta. Jeśli otrzymałaś ostatnio bukiet tych kwiatów i zastanawiasz się, co zrobić, aby wyglądały pięknie jak najdłużej, to mamy na to sposoby. Wystarczy, że zastosujesz tych kilka trików, a tulipany będą cieszyć twoje oczy przez wiele dni.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Proste sztuczki, dzięki którym bukiet tulipanów będzie cieszył oko jeszcze dłużej

Jak przechowywać kwiaty w wazonie? Te zasady są bardzo ważne

Przechowywanie kwiatów w wazonie wcale nie jest takie proste, jak ci się wydaje. Jeśli chcesz, aby tulipany, czy goździki cieszyły twoje oczy jak najdłużej, musisz zapamiętać kilka zasad:

  • Ścinanie łodyg bardzo wydłuża życie kwiatów w wazonie. Należy skrócić je na wysokość minimalnie większą niż wysokość wazonu oraz pod skosem.
  • Zrywaj uschnięte liście. Mogą powodować szybsze więdnięcie kwiatów.
  • Uważaj na owoce. Bliska obecność owoców może zaszkodzić kwiatom w wazonie. Szczególnie jabłka są największym zagrożeniem. Produkują one etylen, który przyspiesza procesy gnicia. 

Co zrobić, żeby kwiaty w wazonie stały dłużej. Sięgnij do domowej apteczki 

Jeśli chcesz przedłużyć życie kwiatów w wazonie, to dorzuć do wody aspirynę. Pamiętaj, aby dodawać jedną tabletkę na dwa litry wody. Najpierw rozpuść dobrze tabletkę, a dopiero później włóż bukiet do wazonu. Lek powinien świetnie wzmocnić kwiaty, dzięki czemu będą piękne znacznie dłużej niż zwykle. Aspiryna ograniczy namnażanie się bakterii oraz ewentualnych grzybów. To właśnie one skracają życie kwiatów w wazonach. Co więcej, lek zawiera kwas salicylowy. Substancja jest naturalnie wytwarzana przez rośliny. Pomoże więc w tym, aby kwiat stał jak najdłużej w wodzie.

Możesz dodać słodkich, gazowanych napojów. Kwiaty wytrzymają dzięki temu znacznie dłużej

Dobrym sposobem na przedłużenie życia kwiatów jest także dolanie do wazonu słodkiego, gazowanego napoju. Cukier może bardzo pomóc. To bardzo ważny składnik fotosyntezy. To właśnie z tego powodu warto dolać pół szklanki tego typu napoju do wazonu. W dodatku kwas cytrynowy, który jest często zawarty w takich substancjach, sprawi, że kwiaty nie stracą swojego intensywnego koloru.

Więcej o: