Pranie kurtki puchowej nigdy nie było prostsze. Dzięki tym trikom jest czysta i wygląda jak nowa

Choć na dworze jest już znacznie cieplej to i tak warto mieć na sobie coś, co okryje nas przed wiatrem. Lekkie kurtki przejściowe i puchowe są dla mnie najlepszym wyborem. Szukałam sposobów, które pozwolą mi odświeżyć je po zimie! Znalazłam kilka trików, które zdziałały cuda.

Kurtka puchowa to delikatna część garderoby. Warto wiedzieć, w jaki sposób odpowiednio się nią zająć, aby się nie odkształciła. Mam dla ciebie kilka trików, które sprawią, że kurtka będzie wyglądać jak ze sklepowej półki.

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Pranie kurtki puchowej wcale nie musi być trudne. Wykorzystaj pewien trik

Choć kurtki puchowej nie należy prać jak typową części garderoby, to jednak wcale nie musi to być trudne. Przede wszystkim należy zapamiętać o kilku zasadach, a materiał nigdy się nie odkształci. 

  • Sprawdzaj metkę - producent umieści na niej najważniejsze informacje na temat danej kurtki. Choć większość puchówek ma podobne zasady, to jednak warto tam zajrzeć. 
  • Ustaw odpowiednią temperaturę - najlepiej 30 stopni.
  • Ustaw odpowiednie obroty - nie mogą być za wysokie. Ustaw maksymalną wartość na 400.
  • Używaj delikatnych detergentów - zrezygnuj z wybielacz, który może uszkodzić kurtkę.

Dodatkowo, aby zadbać o to, żeby materiał się nie odkształcił, a puch nie zbijał w kulki, warto dorzucić do prania piłeczki tenisowe. Wystarczą zaledwie trzy, a puch w kurtce zachowa swój kształt. Musisz jednak pamiętać, że samo pranie nie wystarczy, aby kurtka była bezpieczna. Suszenie jest równie ważne.

Suszarka pionowa sprawdzi się najlepiej. Warto wiedzieć, jak wysuszyć kurtkę puchową

Na samym praniu twoje zadanie się niestety nie kończy. Suszenie również może wpłynąć na to jak ostatecznie będzie wyglądać twoja kurtka. Co prawda nie jest to trudne, ale należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Przede wszystkim połóż kurtkę na płaskiej powierzchni i odciśnij z niej delikatnie nadmiar wody. Następnie pozostaw ją na stole lub powieś na pionowej suszarce. Co jakiś czas delikatnie potrząśnij kurtkę, aby rozbić puch i zachować jego kształt. Unikaj miejsc blisko kaloryfera czy innych źródeł ciepła. Zbyt wysoka temperatura wpływa negatywnie na tę część garderoby. Ostatecznie materiał może się odkształcić i kurtka będzie do wyrzucenia. Jeśli będziesz o tym pamiętać, twoje wierzchnie okrycie zachowa swój nieskazitelny wygląd przez lata.

Więcej o: