Zrobiłam domowy preparat do czyszczenia. Teraz ekrany telewizora i komputera lśnią jak nowe

Czym czyścić ekran telewizora? Na monitorach komputerowych i telewizorach szybko osadza się kurz oraz pojawiają się nieestetyczne zabrudzenia. Jak się ich pozbyć domowym sposobem? Wystarczy, że połączysz ze sobą te dwa składniki, a ekran będzie lśnić jak nowy.

Klarowność monitora jest niezwykle istotna, szczególnie jeśli używasz komputera lub telewizora na co dzień. Niestety nieodpowiednie czyszczenie, może doprowadzić nawet do zniszczenia sprzętu. Znamy jednak domowy preparat, który może zdziałać cuda.

Zobacz wideo Jak doczyścić szybę lub lustro? Wypróbuj nasz trik z ziemniakiem

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Na co uważać podczas czyszczenia ekranu? Zanim rozpoczniesz sprzątanie sięgnij po instrukcję 

Choć może wydawać się, że czyszczenie ekranu jest proste, to jednak można w trakcie tej czynności popełnić kilka błędów. Rezultat? Zniszczony sprzęt i kłopoty finansowe. Jeśli zastosujesz tych kilka rad, z twoim ekranem nigdy nie powinno stać się nic złego. 

  • Sprawdzaj instrukcję! Producent powinien określić w niej najlepszy sposób czyszczenia sprzętu. Jeśli się do niego zastosujesz, na pewno nie uszkodzisz monitora, czy też ekranu telewizora.
  • Uważaj na wodę. Oczywiście, aby usunąć kurz z ekranu, warto lekko zmoczyć szmatkę, jednak nie należy przesadzać. Woda może uszkodzić twój sprzęt.
  • Unikaj preparatów z alkoholem i amoniakiem. Substancje mogą trwale uszkodzić ekran. Najlepiej użyć domowych sposobów. 

Jeśli zapamiętasz tych kilka zasad, ekran nie powinien być zagrożony. 

Szukasz domowych sposobów na wyczyszczenie monitora lub ekranu telewizora? Użyj do tego octu

Wiesz już, że niektóre substancje czyszczące mogą uszkodzić ekran. Nawet preparaty do czyszczenia szyb mogą zawierać w sobie alkohol i nie nadają się do tej czynności. Znamy jednak genialny domowy sposób, który zawsze zadziała i dzięki któremu ekran będzie lśnić jak nowy. Przyda ci się do tego ocet i nieco wody destylowanej. Choć zapach nie jest najprzyjemniejszy, to jednak musisz wiedzieć, że monitor będzie lśnić, a kurz nie będzie się już na nim aż tak osadzać. Weź butelkę z atomizerem i wlej do niej ocet i wodę destylowaną w proporcjach 1:1. Następnie namocz ściereczkę z miękkiego materiału i wyczyść ekran, przesuwając ją góra-dół. Dzięki temu monitor będzie lśnić jak w dniu zakupu.

Więcej o: