dożywocie

Więcej o:

dożywocie

Wypowiedzi na forum o:

dożywocie

 • Dożywocie za aborcję i nowa definicja dziecka

  undacja Pro-Prawo do Życia zebrała już 1000 podpisów pod projektem ustawy, tym razem wprowadzającym zmiany w Kodeksie Karnym. Jeżeli zmiany wejdą w życie, kobieta za przerwanie własnej ciąży może zostać ukarana nawet dożywociem. ?Dzieckiem jest człowiek w okresie od pocze?cia do osia?gnie?cia

 • Najlepiej, dożywocie!

  Ciekawy artykuł dotyczący idących wyborów powiązany z Przemyślem... Najlepiej, dożywocie!

 • dożywocie e--xcite

  witam w klubie dożywocie na allegro i niedługo pewnie dożywocie w więzieniu za długi. moze ktoś by chciał kupić mój towar?

 • wykreślenie dożywocia

  Na działce, którą chce mi zapisać babcia ciąży umowa dożywocia na rzecz moich prapradziadków, którzy umarli przed II wojną światową i nie mogę dotrzeć do ich aktów zgonu.Na jakiej podstawie można jeszcze spowodować wykreślenie tego dożywocia?

 • Dożywocie za zabójstwo

  Ww wtorek sąd w Łodzi skazał dwóch 24-letnich mężczyzn na dożywocie za zabójstwo dwóch osób. Obaj skazani będą mogli wyjść na wolność najwcześniej za 30 lat. Czy uważasz, że to jeszcze jest kara dożywocia, skoro jednak po jakimś czasie skazany na dożywocie wychodzi z więzienia? Napisz.

 • Zrzeczenie się prawa dożywocia

  Czy prawo dopuszcza zrzeczenie się przez dożywotnika prawa dożywocia. Czy można rozwiązać umowę dożywocie oddając dożywotnikowi nieruchomość ( czy będzie musiała ta osoba zapłacić podatek od nabycia z powrotem tej nieruchomości)

 • umowa dożywocia

  Witam, mam pytanie odnośnie umowy dożywocia, a mianowicie jeżeli spiszę taką umowę z członkiem rodziny w zamian za mieszkanie to czy to mieszkanie będę mogła sprzedać i kupić nowe a umową dożywocia będzie automatycznie objęte nowe mieszkanie czy trzeba po raz drugi spisać taką umowę? Bardzo proszę o

 • zrzeczenie się dożywocia

  Przymierzam się do kupienia działki letniskowej - przekwalifikowanej z rolnej. Na diząłce rolnej ciazy prawo dożywocia (zdaje się matki nad synem, który jest włascicielem działki). Czy matka może zrzec się swego prawa dożywocia i jesli tak to w jakiej formie ?

 • umowa o dożywocie

  dostaliśmy od dziadków z mężem mieszkanie za dożywocie. Posiadamy umowę o dożywocie,spisaną w akcie notarialnym. Chcielibyśmy zrzec się tego, oddać mieszkanie i wyprowadzić się. Czytam i czytam, i z tego co się orientuję to nie jest taka łatwa sprawa. Nie chcę mieszkania, nie chcę nic tylko odejść i

 • Jak oszacowac wartość nieruchomościz dożywociem

  Muszę wycenić wartość działki budowlanej na której jest ustanowione dożywocie na moją babcię - napiszcie o ile (mniej więcej) dożywocie obniża wartośc działki.