Emeryci najbardziej cieszyli się gdy była wysoka inflacja bo wtedy mieli bardzo dużą waloryzację. A że to tylko było wyrownanie inflacji to już nie rozumieli.
albwu napisał: > Emeryci najbardziej cieszyli się gdy była wysoka inflacja bo wtedy mieli bardzo dużą waloryzację. A że to tylko było wyrownanie inflacji to już nie rozumieli. To nie było żadne wyrównanie inflacji, emeryci byli perfidnie kantowani, ale zdecydowana większość się z tego cieszyła.
Odpowiedziałam na uwagę, że bogaci są dlatego bogaci, że są skąpi. Jest to uwaga ogólna, nie odnosząca się do emerytów, stąd i mojego wpisu nie należy traktować jako mającego związku z emerytami.
wg mnie to scarlet trochę teoretyzuje. Skąd niby wie jaką kto ma emeryturę, ile na koncie osobistym itp? I jakie emeryt ma wydatki na bieżące potrzeby? I może emeryci nie "ciułają kasy", szczególnie dla scarlet, a działają wg znanych im, starych, reguł, które ogarniali kiedyś. Niby po co mają ciułać
Podobno w Polsce teraz emeryci maja darmowe ogolne badania ?
mava12 napisała: > wg mnie to scarlet trochę teoretyzuje. Skąd niby wie jaką kto ma emeryturę, ile > na koncie osobistym itp? > I jakie emeryt ma wydatki na bieżące potrzeby? Zrozumiałam, że Autorka pisze o dobrze jej znanych emerytach (rodzicach?) a nie sąsiadach z naprzeciwka ;) Zatem chyba jednak
albwu napisał: > Emeryci najbardziej cieszyli się gdy była wysoka inflacja bo wtedy mieli bardzo > dużą waloryzację. A że to tylko było wyrownanie inflacji to już nie rozumieli. Człowieku ile to można tłumaczyć. PiS to kompletni amatorzy w porównaniu ze specjalistami z obecnego rządu, którzy
Przy załatwieniu przez Trzaskowskiego u Tuska kwoty wolnej od podatku w wysokości 60 000 zł, zdecydowana większość emerytów będzie całkowicie zwolniona z obciążenia podatkowego! Tego Wam emeryci Nawrocki nigdy nie załatwi! Idźcie na wybory i zagłosujcie z głową. -- ]:->
Ty taniarada, nie jesteś ani emerytem, ani rencistą i nie masz prawa, tu się wypowiadać!
ZUS co roku publikuje taki krótki raport o strukturze wypłacanych emerytur i rent, aktualny dokument (stan po marcu 2025r.) można sobie pobrać tutaj . Rozwarstwienie ekonomiczne wśród polskich emerytów postępuje w tempie niewyobrażalnym. BOGACI EMERYCI Ponad 622 tysiące osób pobiera świadczenie w