Weź szczotkę i włóż to do nory, a kopce znikną! Ten sposób na kreta jest niezawodny i nic nie kosztuje

Skuteczny sposób na kreta może być też humanitarny. Krety potrafią uprzykrzyć życie niejednemu ogrodnikowi. Jak się pozbyć tych niewielkich ssaków drążących tunele pod zimą? Istnieje kilka sprawdzonych humanitarnych sposobów, które błyskawicznie wypłoszą krety z ogrodu.

Choć są niewielkimi stworzeniami, to w ciągu doby potrafią wykopać 15 metrów tunelu, a długość ich nor może mierzyć nawet kilometr. Jak domowymi sposobami pozbyć się kreta z ogrodu? Wyjaśniamy!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zdrowotny ogród. Te rośliny oczyszczą powietrze w domu

Domowe sposoby na kreta. Te zapachy sprawią, że znikną w mgnieniu oka.

Krety to zwierzęta, które mają wyjątkowo wyczulony węch. Warto to wykorzystać. Wystarczy posadzić w ogrodzie jedną z tych roślin, a kopce w ogrodzie znikną. W pozbyciu się kretów pomoże ci: 

  • bazylia,
  • czarny bez,
  • czosnek,
  • komosa,
  • narcyz,
  • aksamitek.

Zapachy tych roślin sprawią, że krety nie będą chciały przebywać w ich pobliżu. To nie jedyny sposób na odstraszenie tych ssaków. Właściciele psów oraz kotów mogą wyczesać swoje zwierzęta, a następnie wrzucić ich sierść do kreciej nory. Kiedy krety poczują zapach innego zwierzęcia, przestrasza się i opuszczą twój ogród. 

Humanitarny sposób na pozbycie się kreta z ogrodu. Wbij w ziemię odstraszacz dźwiękowy

Doskonałym sposobem na pozbycie się kretów z ogrodu jest zaopatrzenie się w odstraszacz dźwiękowy lub wibracyjny. Te ssaki są bardzo wrażliwe na wszelkie hałasy oraz wstrząsy, dlatego postawienie w ogrodzę tego urządzenia, będzie doskonałym sposobem na pozbycie się ich. Jak wygląda odstraszacz? To metalowy pręt, który wbijamy w ziemię. Jest niewielki, więc nie będzie szpecił ogrodu. 

Jak pozbyć się kreta z ogrodu? Sięgnij po ten produkt z kuchennej szafki  

Najszybszym i najtańszym sposobem na pozbycie się kreciego problemu jest użycie roztworu wody i octu. Mieszankę należy wlewać do kretowiska przez kilka dni. Intensywny zapach octu powinien szybko wykurzyć krety z twojego ogrodu. Podobnie zadziała na nie wrzucenie do nory rozdrobnionego ząbka czosnku.  

Więcej o: