Ta naklejka na samochodzie zwiastuje kłopoty. Nie ignoruj tego znaku, tylko działaj szybko

Kierowcy powinni uważać na te naklejki na samochodach. Ich obecność może powodować spore kłopoty. Czerwony kolor powinien przykuć twoją uwagę. Nie ignoruj tego znaku, bo możesz słono zapłacić. Sprawdź, co ta naklejka oznacza i jakie konsekwencje za sobą niesie.

Jeżeli zauważysz na przedniej szybie lub zderzaku czerwoną, lub żółtą okrągłą naklejkę, musisz zadziałać szybko. Po miesiącu bezczynności może spotkać cię surowa kara. Tego oznaczenia nie można bagatelizować. Ma swoje konkretne znaczenie, a niezastosowanie się do zaleceń służb będzie słono kosztować. Sprawdź, dlaczego nakleja się znaczki i co oznaczają, a także jakie konsekwencje może spowodować ignorowanie naklejki. 

Zobacz wideo Potrzebne wsparcie dla kupujących używane auta elektryczne. "Internetowy Samochód Roku"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Gdzie należy obawiać się kolorowych naklejek? Tego się nie spodziewasz

Z czerwonymi i żółtymi naklejkami z krótką informacją tekstową możesz spotkać się za zachodnią granicą. W Niemczech służby stosują takie sposób, aby poinformować kierowców o pewnej bardzo ważnej sprawie dotyczącej ich samochodu. Nie należy bagatelizować tych znaków, ponieważ niezastosowanie się do zaleceń może grozić nałożeniem ogromnej kary finansowej. 

Co oznacza czerwona naklejka na samochodzie? Nie ignoruj jej 

Służby naklejają czerwone oznaczenia na samochody, które nie powinny brać udziału w ruchu drogowym. Naklejki pojawiają się na pojazdach w sytuacji, w której uległ on poważnemu wypadku, lub brał udział w kolizji. Oznaczone mogą być porzucone samochody bez tablic rejestracyjnych lub wraki, które nie nadają się do dalszej jazdy.

Kara za niezastosowanie się do naleceń. To ogromna kwota. 

Porzucenie samochodu lub poruszanie się nim z nieważnymi tablicami rejestracyjnymi może spowodować, że zobaczysz na nim czerwoną naklejkę. Kara, jaką może na ciebie nałożył służba, sięga nawet 100 tys. euro. Jeżeli w ciągu miesiąca samochód nie zostanie usunięty z miejsca postoju, wtedy jest złomowany, a rachunek za to wystawiany jest odpowiedniej osobie. 

Więcej o: