Te fryzury postarzają! Jeśli chcesz wyglądać młodo, unikaj ich jak ognia. Dodają nawet 15 lat

Nowa fryzura nie zawsze może korzystanie wpływać na nasz wygląd. Niektóre z nich potrafią być wyjątkowo nietrafione i dodawać nawet kilkunastu lat. Podpowiadamy, jakich uczesań należy się wystrzegać, aby cieszyć się młodym wyglądem. Jakie fryzury postarzają?

Dobranie odpowiedniego cięcia do kształtu twarzy oraz koloru pasującego do karnacji to klucz do sukcesu. Okazuje się, że nietrafiona fryzura może nie tylko źle wyglądać, lecz także dodawać lat, czego zapewne wiele osób wolałoby uniknąć. Jakich fryzur warto unikać i jakie kolory potrafią postarzać? Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę! Poniżej fryzury damskie.

Zobacz wideo Peeling szczotką na sucho. O czym trzeba pamiętać?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jakie fryzury postarzają? Długie włosy nie zawsze są dobrym wyborem

Pomimo że proste i długie włosy uznaje się za najbardziej klasyczną fryzurę, to nie u wszystkich może ona wyglądać korzystanie. Jeśli twoje włosy są suche i cienkie warto pomyśleć o zmianie fryzury na nieco krótszą, która spowoduje, że zyskają one na objętości. Jeżeli nie należysz do osób, które posiadają gęste i zdrowe włosy, lecz boją się większych zmian, to możesz postawić na loki.

Te fryzury dodają lat! Unikaj dużych upięć. Koki wyszły z już mody

Jedną z najbardziej popularnych fryzur, które postarzają, jest kok. Tego typu upięcia dodają powagi, przez co możesz wyglądać starzej. Jeśli jednak należysz do grona osób, które preferują związane włosy, warto klasycznego gładkiego koka zamienić na takiego, z którego wyciągniesz kilka frywolnych pasm. Ten zabieg spowoduje, iż twoja twarz będzie wyglądać znacznie promienniej i delikatniej. Dobrym wyborem może być także zwykły, wiecznie modny kucyk. 

Istotny jest prawidłowo dobrany kolor. Jakich odcieni unikać?

Intensywne kolory bez wątpienia dodają zbędnych lat. Zbyt ciemne włosy potrafią także wyostrzać rysy twarzy, przez co zmarszczki i wszelkie niedoskonałości na twarzy stają się znacznie bardziej widoczne. Odpowiednio dobrany kolor pozwoli ci cieszyć się młodym wyglądem na dłużej. Warto stawiać jedynie na naturalne kolory.  

Ponadto należy unikać kolorowych pasemek, które od dawna nie są już modne. Takiej koloryzacji powinny wystrzegać się zwłaszcza dojrzałe kobiety, gdyż ona wyjątkowo mocno postarza. Kolorowe pasma warto zamienić na delikatne refleksy.  

Tapirowanie włosów to przeszłość. Tego nie warto robić

Wiele osób chcących nadać swoim włosom objętości, podejmuje decyzję o ich tapirowaniu. Okazuje się, że jest to ogromny błąd, który mogą przepłacić swoim młodym wyglądem. Ta fryzura już dawno straciła swój urok i aktualnie jest na liście tych najbardziej niekorzystnych. Ponadto nadmierne szarpanie i pryskanie włosów lakierem pogarsza ich kondycję. 

Więcej o: