Sześć prostych trików dla kierowców i kierowczyń. Sprawdzą, się w nieprzewidzianych sytuacjach

Te triki mogą się przydać niejednemu kierowcy. Wyjaśniamy, dlaczego warto mieć w samochodzie taśmę klejącą oraz gumkę recepturkę. Okazuje się, że w niektórych sytuacjach będziemy ich potrzebować. Dowiedz się, także co zrobić, aby posiłki na wynos nie wystygły w czasie podróży.

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z auta oraz co zrobić, kiedy połamiemy uchwyt na telefon? Zdradzamy niezawodne triki. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Śnieg na samochodzie. Mandat może wynieść 3 tys. zł

Samochodowe life hacki dla kierowców. Jak usunąć sierść z siedzeń? 

Ten trik powinni znać przede wszystkim kierowcy, którzy podróżują ze swoimi czworonogami. Jak usunąć sierść, kiedy nie mamy przy sobie rolki do czyszczenia ubrań? Wystarczy sięgać po taśmę klejąca. Jest nie tylko tańsza, ale i szybciej usunie niechciane włosy z siedzeń. To nie jedyny trik, do którego przyda ci się taśma klejąca, ale o tym później. Co zrobić, żeby zakupy nie rozsypywały się po całym samochodzie? Szybko rozwiąż ten problem, mocując za zagłówkiem smycz lub sznurek, na którym znajdzie się karabińczyk. Dzięki temu zaczepisz zakupy, a one przez całą podróż pozostaną na miejscu. 

Triki dla kierowców. Co zrobić, kiedy nie mamy uchwytu na telefon?

Wielu kierowców podczas podróży korzysta z map, które wyświetlają na swoim smartfonie, oczywiście najlepiej umieścić je w specjalnym uchwycie, co jednak kiedy go zgubimy, złamiemy lub nie zdążymy kupić? Wystarczy mieć przy sobie gumkę recepturkę, którą wsuniemy między kratki wentylacyjne, a następnie umieścimy w niej telefon. 

Na stacjach benzynowych znajdziemy wiele rodzajów odświeżaczy powietrza, jednak ich zapach często jest bardzo intensywny i drażniący. Co wówczas zrobić? Wystarczy zaopatrzyć się w ziarnistą kawę i przesypać ją do papierowego kubka, a następnie umieścić w uchwycie na napoje lub zawiązać produkt w materiałowym woreczku albo gazie.  

Co zrobić, żeby jedzenie na wynos nie wystygło? Mamy na to niezawodny trik

W samochodach zazwyczaj znajdują się specjalne uchwyty lub wgłębienia na napoje, jednak co jeśli ich nie ma, a my właśnie kupiliśmy gorąca kawę? W takiej sytuacji najlepiej sięgnąć po większą taśmę klejąca, ona powinna zapewnić stabilność kubkowi, jednak ten sposób sprawdzi się wyłącznie przy wolnej jeździe, a przy gwałtownym hamowaniu nasz prowizoryczny uchwyt może zawieść. Co zrobić, aby danie na wynos nie wystygło przed tym, jak znajdzie się na stole? Wystarczy włączyć podgrzewanie siedzenia, jeśli jest w nie wyposażony twój samochód, a jedzenie dojedzie pyszne i ciepłe. 

Więcej o: