Jedziesz na urlop? Włóż walizkę do hotelowej wanny! Ten sposób uchroni cię od kłopotów

Nie rzucaj swojej walizki na hotelowe łóżko lub podłogę, bo możesz przepłacić to sporym zmartwieniem, a nawet własnym zdrowiem. Zanim rozgościsz się w pokoju hotelowym, lepiej włóż swój bagaż do wanny. Po co to robić? Ten nawyk naprawdę może cię uratować!

Niestety problem mało sterylnych i tylko pozornie czystych pokoi hotelowych jest wyjątkowo powszechny. Po wejściu do środka twoja walizka ląduje na ziemi, a ty od razu rzucasz się na łóżko, aby sprawdzić, czy jest wygodne? Oducz się tego nawyku! Co powinieneś zrobić najpierw? Choć może brzmieć to absurdalnie, zdaniem ekspertów, twoja walizka powinna znaleźć się w wannie.

Zobacz wideo Plotek Edyta Herbuś o podróży do Wietnamu z ukochanym

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Jedziesz na urlop? Lepiej unikaj tego błędu 

Każdego dnia hotele są odwiedzane przez niezliczoną liczbę turystów, którzy przynoszą do pokoju liczne bakterie i inne zanieczyszczenia. Wyjątkowo czułym na brud miejscem są wykładziny i materace, czyli nieodzowne elementy wyposażenia niemalże każdego apartamentu. Brak widocznych plam wcale nie oznacza, że są w zupełności czyste. Dlatego lepiej nie stawiać na nich swojej walizki i dokładnie skontrolować stan pomieszczenia. Zdaniem ekspertów jest tylko jedno bezpieczne miejsce dla naszego bagażu. Jakie? 

Trzymaj walizkę w hotelowej wannie. Ten trik uchroni cię przed poważnymi konsekwencjami

Okazuje się, że walizki, po wejściu do hotelowego pokoju, nie należy umieszczać na podłodze, łóżku ani w szafie. Dlaczego? Powodem są pluskwy, czyli niewielkie pasożyty żywiące się ludzką krwią. Ich ugryzienia mogą powodować uciążliwe objawy, a nawet prowadzić do stanów chorobowych. Najczęściej przebywają one w szczelinach mebli, sprężynach od materaca, czy tapicerowanych powierzchniach. Jeżeli położymy bagaż w pobliżu tego typu miejsc, owady mogą sprytnie zagnieździć się w ubraniach, przez co nieświadomie pozyskamy niechcianego pasażera na gapę, który po powrocie z wakacji rozgości się w naszym domu. 

Pluskwy są niezwykle zręcznymi autostopowiczami ze względu na ich zdolność do przetrwania w tymczasowych siedliskach, takich jak bagaż osobisty lub pod siedzeniami w samochodach, autobusach i pociągach

- zdradziła Brittany Campbell, entomolog z National Pest Management Association, w rozmowie z „Apartment Therapy".

Na szczęście jest jedno miejsce, które może nas przed nimi uchronić. Okazuje się, że prawdopodobieństwo pojawienia się pasożytów w łazience jest bardzo małe, dlatego warto umieścić swoją walizkę w wannie! Zdaniem ekspertów wanna jest najbezpieczniejszym sposobem na przechowywanie bagażu podczas urlopu

Więcej o: