Kiedy sadzić truskawki? Możesz zacząć przygotowania! Termin zbliża się wielkimi krokami

Kiedy sadzić truskawki na wiosnę? Jeśli marzysz o ogrodzie pełnym tych smakowitych owoców, musisz przestrzegać terminu ich sadzenia. Podpowiadamy, które miesiące będą idealne, aby to zrobić. Wyjaśniamy także, jak dbać o te rośliny, aby były dorodne i soczyście czerwone.

Truskawki zachwycają smakiem niejedną osobę. Trzeba jednak przyznać, że najlepiej smakują te wyhodowane we własnym ogródku. Kiedy więc posadzić owoce, aby bujnie wyrosły? Podpowiadamy. 

Zobacz wideo Truskawka to tak naprawdę poziomka! I na dodatek... ananasowa

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Truskawki frigo będą pyszne i dorodne. Musisz jednak zasadzić je w odpowiednim terminie

Sadzenie truskawek zależy od ich rodzaju. Jeśli zamierzasz to zrobić z sadzonki, zwróć uwagę na kilka rzeczy. Kupując je od ogrodników, sprawdź, czy nie są uszkodzone oraz, czy system korzeniowy jest zdrowy. Jeśli zauważysz zażółcenia na liściach, lepiej wstrzymaj się od zakupu. Kiedy już będziesz mieć swoje sadzonki, musisz posadzić je jak najszybciej. Z tego powodu najlepszym terminem na zakup i prace w ogrodzie będzie przełom kwietnia i maja. Choć jesień byłaby nieco lepszym okresem na posadzenie truskawek, to nie musisz się tym aż tak przejmować. Owoce i tak powinny dobrze wyrosnąć. 

Inaczej wygląda sytuacja, w której chcesz posadzić truskawki frigo. To coraz popularniejszy rodzaj sadzonek, ponieważ okres wzrostu zajmuje im od 8 do 10 tygodni. W marcu wielu handlarzy będzie mieć je już w swojej ofercie. Warto więc wybrać się do sklepu lub na targ i zaopatrzyć się w taki sadzonki. Możesz także od razu je posadzić, ponieważ najlepszy okres na takie prace to marzec - czerwiec.

Jaki nawóz do truskawek? Zapamiętaj zasady uprawy, a owoce pięknie i bujnie wyrosną

Kiedy już posadzisz truskawki, warto odpowiednio o nie zadbać. Wbrew pozorom zadanie wcale nie jest takie trudne. Wystarczy zapamiętać kilka zasad

  • Podlewanie - truskawki wymagają regularnego podlewanie. Unikaj tego jednak rano i wieczorem. Najlepiej podlewać owoce po południu.
  • Nawóz - jeśli chcesz, aby truskawki lepiej i bujniej rosły, warto zadbać o nawóz. Nawozy mineralne sprawdzą się w tutaj idealnie.
  • Truskawki w tunelu - jeśli hodujesz truskawki w tunelu, pamiętaj, aby w okresie kwitnienia otwierać osłony, aby owoce mogły korzystać ze świeżego powietrza i światła słonecznego. 
  • Chwasty - pamiętaj o regularnym odchwaszczaniu owoców. Dzięki temu truskawki pięknie wyrosną.
Więcej o: