Kiedy siać łubin? Nie przegap tego terminu, a bylina już niedługo będzie cieszyć twoje oczy

Łubin ogrodowy będzie pięknie rosnąć jeśli zapamiętasz kilka zasad. Każdy ogrodnik, który marzy o tej pięknej bylinie, musi wiedzieć kiedy i w jaki sposób należy ją wysiewać. Znamy kilka sprawdzonych rad, które sprawią, że łubin pięknie wyrośnie i będzie cieszyć twoje oczy.

Łubin to wyjątkowa bylina o pięknym wyglądzie. Zasady uprawy nie są wcale aż takie trudne. Wystarczy odpowiednio zadbać o roślinę i wysiać ją w odpowiednim terminie, a bujnie wyrośnie. 

Zobacz wideo Joanna Koroniewska pokazała piękny ogród Katarzyny Dowbor

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Łubin, termin siewu powoli się zbliża. To idealny moment, aby znaleźć dla niego idealne miejsce

Łubin to wspaniała roślina. Bylina może osiągać nawet 120 cm wysokości, z czego same kwiaty często mogą mieć nawet 50 cm. Kwiatostany mają przeróżne kolory. Mogą być białe, żółte, różowe, purpurowe, niebieskie, fioletowe, ale bywają nawet dwukolorowe okazy. Jak ozdobić swój ogród takimi barwami? Należy przede wszystkim pamiętać o odpowiednim terminie wysiewania byliny. Jeśli o to zadbasz, to latem kwiaty łubinu będą cieszyć twoje oczy. Najlepszy moment na wysianie rośliny wypada na początek maja. Musisz wiedzieć, że łubin pozostanie w miejscu, w którym go wysiejesz przez kilka lat. Należy więc dobrze przemyśleć, gdzie znajdzie się w ogrodzie. Jeśli chcesz również, aby łubin cieszył oczy, należy odpowiednio się nim zająć.

Jak uprawiać łubin ogrodowy? Zapamiętaj kilka zasad

Uprawa łubinu nie jest zbyt trudna. Wystarczy zapamiętać zaledwie kilka zasad, a będzie rósł jak szalony.

  • Gleba - łubin pięknie wyrośnie tak naprawdę w każdym rodzaju podłoża. Warto jednak wiedzieć, że najlepiej rozwinie się w ziemi próchniczej.
  • Światło - warto wybrać dla łubinu dobrze nasłonecznione miejsce. Promienie słońca doskonale wspomogą rozwój rośliny. W cieniu może niestety marnieć. 
  • Temperatura - łubin jest dość odporną rośliną. Warto wiedzieć, że niektóre odmiany wytrzymują nawet mrozy. 
  • Przesadzanie - kiedy łubin się rozwinie, nie należy go przesadzać. Biorąc pod uwagę fakt, że roślina zostanie w miejscu zasiania przez kilka lat, warto dokładnie przemyśleć, gdzie dokładnie znajdzie się w ogrodzie.
  • Podlewanie - roślina potrzebuje szczególnie dużo wody w okresie wzrostu. Musisz jej również zapewnić odpowiednią ilość wilgoci również w okresie suszy.
Więcej o: