Dowiedz się, gdzie wyrzucać opakowania po dezodorantach i dbaj o środowisko

Nie wiesz, gdzie wyrzucać opakowania po dezodorantach? Okazuje się, że segregacja tego typu odpadków nie jest wcale taką jasną sprawą. Upewnij się, czy umieszczasz we właściwych kontenerach dezodorant w sztyfcie, aerozolu i dezodorant perfumowany w szklanym flakonie.

Gdzie wyrzucić opakowanie po dezodorancie

Sprawdź, gdzie wyrzucić opakowanie po dezodorancie. Produkt, z którego codziennie korzysta praktycznie każdy, dzieli się na trzy różne rodzaje: w sztyfcie bądź kulce, kosmetyk w aerozolu, bądź szklanym flakonie. To, do jakiego kosza powinien trafić zużyty dezodorant, zależy więc przede wszystkim od tego, z jakiego typu produktem mamy do czynienia. Dowiedz się, jak poprawnie segregować tego rodzaju odpadki i miej swój udział w dbaniu o Ziemię i jej przyszłość. 

Gdzie wyrzucić aerozol: sprawdź, do jakich śmieci zalicza się dezodorant

Gdzie wyrzucić aerozol, kiedy dezodorant już się skończy? Tego rodzaju produkt to sprężona ciecz, zamknięta w metalowej buteleczce. W skład opakowania wchodzi także plastikowa nakrętka oraz końcówka. Wyrzucając pusty dezodorant w aerozolu, powinno się pamiętać o tym, by najpierw oddzielić metalową część od tej, wykonanej z plastiku. Metalowa część nie nadaje się już do recyklingu, dlatego powinno się wyrzucać ją do kosza na odpady zmieszane (czarny kontener). Plastikowe części należy natomiast umieszczać w żółtym koszu na śmieci, przeznaczonym na metal i tworzywa sztuczne.

Zobacz wideo Co się dzieje z naszymi śmieciami? Gazeta.pl z wizytą w sortowni BYŚ

Gdzie wyrzucać dezodorant: produkt w kulce bądź sztyfcie

Przeczytaj, gdzie wyrzucać dezodorant w kulce lub sztyfcie i upewnij się, czy zużyty przez Ciebie produkt trafia do właściwego kontenera. Obok aerozolu, jednym z najpopularniejszych dezodorantów są te, dostępne w formie kulki bądź sztyftu. Ceni się je za wygodę użycia, a przy okazji zajmują mniej miejsca niż ich odpowiedniki do psikania.

W przypadku dezodorantu w kulce, dostępnego w szklanym opakowaniu, zużyty kosmetyk należy umieścić w pojemniku na szkło, natomiast jego nakrętka powinna trafić do kosza na metale oraz tworzywa sztuczne (żółty kontener). Jeśli cały produkt został wykonany z plastiku, należy oczywiście wyrzucić go w takim przypadku do żółtego pojemnika na śmieci.  

Gdzie wyrzucić pusty dezodorant perfumowany?

Na koniec sprawdź jeszcze, gdzie wyrzucić pusty dezodorant perfumowany, który jest sprzedawany w szklanych flakonach. Mogłoby się wydawać, że szklane buteleczki nadają się do wyrzucania do kontenera na szkło. Niestety, często jednak okazuje się, że tego rodzaju zużyte produkty należy umieścić w pojemniku na śmieci zmieszane. Przed wyrzuceniem buteleczki warto jednak zapoznać się z jej etykietą i sprawdzić, czy dany flakon po dezodorancie nie nadaje się przypadkiem do recyklingu. Duże znaczenie ma tu przede wszystkim to, z jakiego rodzaju tworzywa buteleczka została wykonana.

Zobacz też: Gdzie wyrzucić termometr rtęciowy zgodnie z zasadą segregacji śmieci? Podpowiadamy

Więcej o: