USA

Więcej o:

USA

Wypowiedzi na forum o:

USA

 • Aborcja w USA

  W sąsiedniej dyskusji na temat prawa aborcyjnego został przywołany przykład USA jako kraju, gdzie kobiety są pozbawione prawa do aborcji. Jest to oczywista nieprawda, bo chociaż prawo do aborcji w niektórych stanach rzeczywiście zostało zniesione, to w większości kraju aborcja w dalszym ciągu jest

 • UE czy USA

  W Europie robi się coraz mniej bezpiecznie, a i z ekonomią mało obiecująco. Polska jest państwem UE. Ale czy to najlepsza strategia? Może Polska, żeby być krajem bezpieczniejszym i bogatszym, powinna mieć status Portoryko, czyli "Wspólnota Portoryka, Wolne Stowarzyszone Państwo Portoryko ?

 • Kaczyński i odszkodowania jak Murzyni w USA

  Podobnie Murzyni w USA. Domagali się reparacji, odszkodowań za udręczenie, za niewolnictwo. Do czasu gdy zaproponowano - bierzcie Luizijanę i tam się rządźcie lub bierzcie odszkodowanie, oddajcie obywatelstwo USA i jedźcie do Liberii w Afryce, do siebie. Natychmiast ucichło. Polonusi stukali sdię w

 • USA: to nie był atak na Polske

  Znaczy zapał do obrony nas umiarkowany? Czyli Rosja wystarczająco silna rozumiem. Te wszystkie analizy jak to Rosja się skompromitowała są żałosne. Raz że nie mogą tego odpuścić. A dwa oni się doskonale znają na wojnie i wiedza w co wchodzą. Nie mają siły jak USA do blitzkrieg w pustynnych krajach.

 • A wybory w USA śledzicie?

  Czy może jestem ostatnią osobą na emamie, która się jeszcze łudzi? Z tych potwierdzonych (aczkolwiek spodziewanych) przegranych, to najbardziej żal mi Beto - a jednocześnie chyba najbardziej go podziwiam. Myślicie, że to koniec USA? Koniec naszych sojuszy? Czy wręcz przeciwnie? Wciągną naszych

 • Zwiedzanie USA śladami Twin Peaks

  Napisałam bardzo długi wpis na blogu o zwiedzaniu USA śladami serialu Twin Peaks. Opisałam wszystkie miejsca, które odwiedziliśmy (zostały jeszcze 3 w Kalifornii), zestawiłam nasze zdjęcia z kadrami z serialu, a wszystko urozmaiciłam ciekawostkami i opowieściami z miasteczka Twin Peaks :)

 • Bron i pieniazki dla Ukrainy po wyborach w USA

  W domysle, po wygranych przez nas wyborach. McCarty jest PRZECIW, to znaczy za ale pod kontrola, a nie jak teraz rozbrajanie USA za pomoca Ukrainy i jej wojny. Generalicja USA jest za dalsza pomoca, ale oni mysla, ze USA te rozdana bron zastapi nowa. A to zalezy- znowu, od tego, kto wygra wybory.

 • Wg PiS inwestycje USA podnoszą obronność Polski. D

  Wg PiS inwestycje USA podnoszą obronność Polski. Dlatego wybrali Westinghouse. Bredzą czy jak pijani - od płota do płota? To po kiego juja te walki z TVN24? Zastanawianie się, przepychanki, bzdurna argumentacja durniów pisowskich publikowana wszędzie. Ciągle zwalczany TVN, niedawno im grożono

 • Psy i suki Putina w polityce USA

  tylko w Kongresie, ale w szerzej pojętej klasie politycznej. Nie czuję się komfortowo tytułując wątek w tak drastyczny sposób, ale wypowiedź Republikanki Marjorie Taylor Greene (Izba Reprezentantów) mnie do tego skłoniła. Green stwierdza: "nie zagłosuję nawet za jednym dolarem pomocy dla Ukrainy".

 • Zakaz aborcji w USA wpłynął na wybory a jak w PL?

  Republikanie w USA nie wygrali, a raczej przegrali wybory. Prawdopodobnie, w dużej mierze był to efekt zakazu aborcji, ciekawe jak ta okoliczność wpłynie na wynik wyborów w PL?