Ci kierowcy zaoszczędzą na paliwie kilkaset złotych! To ostatni moment na złożenie wniosku

Europejscy kierowcy mają szansę otrzymać aż 500 złotych. To forma dofinansowania na paliwo, jednak obowiązuje tylko w określonej sytuacji. Kto może ubiegać się o świadczenie? Termin składania wniosku jest krótki i obowiązuje na pewnym terytorium.

Zeszły rok nie był przychylny kierowcom. Ceny za paliwo znacznie wzrosły i mocno uszczupliły budżet wielu europejskich obywateli i rodzin. Niestety nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie sytuacja miała ulec poprawie. Jest jednak pomysł, w jaki sposób wesprzeć kierowców. Dowiedz się kto może ubiegać się o dodatek i gdzie złożyć niezbędny wniosek o 500 złotych na paliwo.

Zobacz wideo Piotr Pawlak o szansach i wyzwaniach rynku motoryzacyjnego

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jednorazowy dodatek na paliwo? Dla kogo ten zastrzyk gotówki? 

Jednorazowy dodatek do paliwa w wysokości 500 złotych ma na celu wesprzeć obywateli w ramach "korzystania z samochodu w ramach dojazdu do miejsca pracy". Może z niego skorzystać około 10 milionów Europejczyków o najniższych dochodach. Zdaniem rządzących z ulgi skorzysta aż 50 procent gospodarstw domowych, wykorzystujących własne pojazdy w drodze do pracy

Tłusty czwartek 2023. Kiedy wypada święto? Kiedy wypada tłusty czwartek? Smakosze pączków nie będą długo czekać

500 złotych dodatku na paliwo. Jak go zdobyć? 

Aby uzyskać dodatek na paliwo, niezbędne jest złożenie odpowiedniego wniosku, w którym należy podać kilka informacji, na stronie podatkowej. Istnieje również możliwość kontaktu telefonicznego lub bezpośrednia wizyta w urzędzie skarbowym odpowiednim dla danego kraju. Do jego wypełnienia konieczny będzie numer identyfikacji podatkowej oraz wykazanie w oświadczeniu, iż samochód wykorzystywany jest w celu dotarcia do miejsca pracy. 

Dowód osobisty Kara za nieważny dowód osobisty może wynieść nawet 5 tysięcy złotych

Do kiedy można składać wniosek i kto może go złożyć? Czasu nie ma za wiele

Niestety, na ten moment jedynie obywatele Francji będą mogli starać się o jednorazowy dodatek na paliwo. Jeśli jednak obywatele innego kraju wykonują pracę we Francji przez określony czas i np. są Polakami, mogą również ubiegać się o to świadczenie. Lepiej jednak nie przegapić terminu, gdyż wykorzystanie go będzie ograniczone czasowo. Wnioski należy składać od 1 stycznia 2023 roku. 500 złotych będzie wpłacane bezpośrednio na wskazany numer bankowy. Bon należy jednak wykorzystać w określonym terminie - od 16 stycznia do 28 lutego 2023 roku. Wnioski można zaś składać do końca lutego, a więc Francuzi mają niecały miesiąc. Niewykluczone, że polski rząd rozważy wprowadzenie takiego rozwiązania w naszym kraju. Biorąc pod uwagę dofinansowanie różnych źródeł energii, można mieć nadzieje, że powstanie również wsparcie dla kierowców.

Więcej o: