Domowe sposoby: jak wyczyścić dywaniki samochodowe? Wypróbuj ten trik, a twoja podróż będzie komfortowa

Dywaniki są elementem wyposażenia każdego samochodu. Mogą być wykonane z różnych materiałów, gumowe, welurowe. Należy jednak pamiętać o regularnym sprzątaniu, aby jazda samochodem była komfortowa. Nie trzeba kupować drogich specyfików. Sprawdź domowe sposoby na czyszczenie dywaników.

O dywaniki samochodowe należy dbać cały rok. Nie tylko zimą, kiedy pod butami wnosi się do samochodu błoto, śnieg i inne zabrudzenia, ale także latem, kiedy na chodniczkach gromadzi się spora ilość piasku. Regularne sprzątanie jest ważne nie tylko ze względów estetycznych, ale także i wygody. Dużo lepiej podróżuje się czystym samochodem, poprawia to komfort jazdy. Sprawdź, jak w prosty sposób możesz wyczyścić swoje dywaniki. 

Zobacz wideo Jaki był najlepszy samochód 2022 roku? Zaczynamy głosowanie w plebiscycie The Best of Moto!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nie zapominaj o sprzątaniu dywaników samochodowych. To bardzo ważne

Zdarza się, że podczas sprzątania samochodu, niektóre osoby pomijają dywaniki. Jest to duży błąd! Należy pamiętać o regularnym czyszczeniu tego elementu wyposażenia. Jednak sposób sprzątania dywaników zależy od ich rodzajów. Inaczej trzeba podejść do gumowych, a inaczej do welurowych chodniczków. Zapamiętaj ze sposoby, a twoje dywaniki będą czyste i pachnące. 

Jak wyczyścić gumowe dywaniki? Domowe sposoby

Pierwszym krokiem do wyczyszczenia dywaników jest ich wyjęcie z samochodu i porządne wytrzepanie. Następnie warto je porządnie wypłukać, najlepiej użyć do tego węża ogrodowego. Dzięki temu pozbędziesz się większych zabrudzeń. Dokładne czyszczenie zapewni ci użycie szamponu. Wystarczy nałożyć go na dywanik i wyszorować szczoteczką. Następnie wypłucz go pod wodą i poczekaj, aż wyschnie. Wtedy możesz włożyć je z powrotem do samochodu.

Welurowe dywaniki. Jak usunąć z nich plamy? 

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku materiałowych chodniczków. Jednak najpierw, podobnie, jak w przypadku gumowych, należy je wyciąć z samochodu i porządnie wytrzepać. Warto użyć także odkurzacza, aby wciągnąć piasek i inne nieczystości. Jeżeli na dywanikach są plamy, możesz wypróbować ten prosty sposób, aby się ich pozbyć. Wystarczy do ciepłej wody dodać ocet i nanieść na zabrudzenie, a następnie przetrzeć gąbką. Ocet ma także właściwości dezynfekujące, dlatego warto zastosować go także w przypadku gumowych dywaników. Warto poczekać, zanim włożysz chodniczki do samochodu, aby zapach octu zniknął.

Więcej o: