Wydaj 1 zł i wlej je do doniczki! Błyskawicznie odżywią rośliny nawet po upływie terminu ważności

Co zrobić, żeby kwiaty zakwitły? Na szczęście nie musisz kupować drogich specjalistycznych nawozów. Wystarczy, że sięgniesz po domowy nawóz do roślin, na który niecałą złotówkę. Pomoże ci nawet wtedy, gdy straci swój termin ważności. Sprawdź, ten genialny sposób na szybki wzrost roślin.

Specjalistyczne nawozy potrafią być naprawdę drogie. Jak uniknąć wydawania masy pieniędzy, a jednocześnie prawidłowo odżywić swoje rośliny? Na szczęście jest na to jeden sprawdzony domowy sposób, który nie nadwyręży zbytnio twojego budżetu. Jaki produkt spowoduje, że twoje kwiaty będą bujnie rosły?

Zobacz wideo Jak ochronić rośliny balkonowe przed chorobami grzybicznymi? Wypróbuj ekologiczny oprysk

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowe sposoby na pielęgnacje roślin. Ten nawóz zdziała cuda 

Aby uzyskać świetny nawóz, wystarczy sięgnąć po drożdże! Domowy nawóz z tego produktu nie tylko właściwie odżywi roślinę, przekazując jej niezbędne składniki, ale także ułatwi kolonizowanie korzeni, co zapewni jej ochronę przed szkodliwymi organizmami. Do przygotowania mieszanki potrzebna nam będzie butelka o pojemności 10 l. Aby stworzyć domowy nawóz z drożdży, należy wykonać kilka prostych kroków. Do pojemnika wsypujemy około 100 g rozdrobnionych drożdży i zasypujemy je jedną szklanką cukru. Po upływie dwóch godzin dolewamy do butelki 10 litrów ciepłej wody i dokładnie mieszamy. Nawóz będzie gotowy do użycia, gdy drożdże zaczną fermentować - najlepiej zaczekać 8 dni. Warto wiedzieć, że data ważności drożdży nie ma tutaj najmniejszego znaczenia, dlatego, zamiast wyrzucać te przeterminowane, zrób z nich nawóz! Pamiętaj, że podczas podlewania roślin, domową mieszankę należy ją rozcieńczyć - 1 szklanka roztworu na 10 l wody.

Rośliny rosnące w półcieniu Ciemne pomieszczenie to nie problem. Te rośliny będą rosły w cieniu

Domowy oprysk z drożdży. Działa profilaktycznie, ale także leczy

Jak stworzyć domowy oprysk z drożdży piekarskich? Nic w tym trudnego! 

  1. Do 100 g świeżych drożdży dodaj 0,5 l tłustego mleka i 10 l wody.
  2. Do powstałej mieszanki dodaj kilkanaście kropel mydła w płynie, to właśnie dzięki niemu roztwór będzie się lepiej trzymał liści. 
  3. Oprysk wykonuj dokładnie i powoli, nie zapominając o wnętrzu rośliny oraz spodzie jej liści.

Oprysk z drożdży najlepiej stosować raz w tygodniu przez cały okres wegetacyjny roślin. Działa nie tylko profilaktycznie, zapobiegając chorobom i odstraszając szkodniki. Idealnie sprawdzi się także w przypadku wystąpienia zarazy ziemniaczanej, plamistości, mączniaka czy szarej zgnilizny. 

Więcej o: