W kwietniu mija ważny termin dla pobierających 500 plus. Jeśli go przegapisz, możesz stracić pieniądze

Termin wnioskowania o kolejne 500 plus jest niezwykle istotny dla późniejszych wypłat. Zbyt późne złożenie dokumentów może oznaczać nawet utratę pieniędzy. Najważniejsza data jest w kwietniu. Już za chwilę możesz stracić ciągłość w przelewach.

500 plus to najważniejsze świadczenie wychowawcze dla rodzin z dziećmi. Wnioski o 500 plus na rok 2023/2024 można składać od lutego 2023 r. Nie warto z tym zwlekać, gdyż termin złożenia dokumentów ma duży wpływ na późniejszą wypłatę pieniędzy. Do kiedy rodzice mają na to czas? Wyjaśniamy. 

Zobacz wideo Waloryzować 500 plus? Czy może wprowadzić progi dochodowe? Pytamy ekspertkę

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

500 plus na dziecko. W kwietniu mija ważny termin  

Okres przyznawania 500 plus trwa od 1 czerwca danego roku do 31 maja następnego roku. Jak twierdzi portal "Infor" termin składania wniosków o tegoroczne 500 plus jest niezwykle istotny. Pominięcie jednej daty może skutkować zaburzeniem ciągłości wypłat. Zgodnie z zapisem w ustawie o pomocy państwa w wychowaniu dziecka, osoby ubiegające się o świadczenie wychowawcze powinny złożyć wniosek uzupełniony o odpowiednie dokumenty do dnia 30 kwietnia danego roku. Uwzględnienie tego terminu gwarantuje, iż wypłata nowego 500 plus odbędzie się 30 czerwca 2023 i zostanie zachowana ciągłość. W innym przypadku świadczeniobiorcy muszą liczyć się z pewną przerwą w dostarczaniu środków na ich konta bankowe

 Kiedy wypłata 500 plus? Wszystko zależy od terminu złożenia wniosku

Złożenie wniosku o świadczenie wychowawcze po 30 kwietnia 2023 jest możliwe, jednak w takich przypadkach wypłaty odbędą się nieco później. Jeżeli rodzic złoży dokumenty między 1 a 31 maja 2023, 500 plus otrzyma do 31 lipca danego roku wraz z wyrównaniem od czerwca. Natomiast w przypadku osób, które będą wnioskować o przyznanie świadczenia od 1 do 30 czerwca 2023, dostaną pieniądze do 31 sierpnia, wraz z wyrównaniem od czerwca. Należności z wniosków złożonych do końca lipca 2023, będą wypłacane w terminie do 31 października, jednak z wyrównaniem wyłączenie od lipca. Rodzice, którzy zawnioskują dopiero w sierpniu, otrzymają wypłatę w tym samym terminie, co wnioskodawcy z lipca, lecz z wyrównaniem od sierpnia bieżącego roku. 

Więcej o: