grzejniki

Więcej o:

grzejniki

Wypowiedzi na forum o:

grzejniki

 • Ogrzewanie gazowe a grzejniki żeliwne

  Czy przy wymianie ogrzewania (pieca) na gazowe, ktokolwiek wymieniał grzejniki żeliwne na aluminiowe? Chyba zostawię żeliwne..ktoś może zostawił?

 • Grzejniki olejowe- jakie?

  Mam sporą nadprodukcję E z fotowoltaiki i chciałabym Cześ E wykorzystać do dogrzewania zimą domu. Chce kupić grzejniki...myślałam o olejowych a może inne? Co się sprawdza? Na,co zwrócić uwagę oprócz mocy?

 • Re: A gdyby wymontował grzejniki?

  W bloku nie można zdemontować grzejników bez zgody spółdzielni. Nawet na zmianę na inny grzejnik musisz mieć zgodę i sprawdzają, czy ma podobną moc grzewczą, co stary.

 • Re: A gdyby wymontował grzejniki?

  Chodzi mi o sytuację że wymontowałby grzejniki i zastąpił je np elektrycznym ogrzewaniem podłogowym. I co? Wtedy też ma płacić za centralne którego w mieszkaniu nie ma?

 • Re: A gdyby wymontował grzejniki?

  > uściślę. Nie można zdemontować samowolnie. Ale można uzyskać zgodę na demontaż. > Tak, to prawda. W budynkach wielorodzinnych trzeba miec zgodę na demontaż/przebudowę wielu elementów, które w prywatnym domu jednorodzinnym można sobie zmieniać dowolnie i bez zezwoleń. BTW, uzyskanie zgody na

 • Re: A gdyby wymontował grzejniki?

  Można. Ale nie wyziebisz w ten sposób mieszkania, bo nad, pod, obok są inne również z grzejnikami. Bo jednak zdecydowana większość, wbrew temu co czytam na ematce zimna ogrzewa mieszkania.

 • Re: A gdyby wymontował grzejniki?

  A gdyby wymontował grzejniki (uzyskawszy uprzednio zgodę wspólnoty/spółdzielni) to nadal za ogrzewanie płaciłby zgodnie z ustalonymi we wspólnocie/spółdzielni zasadami. Może te zasady zakwestionować, jest do tego odpowiednia droga prawna i odpowiedni termin.

 • Re: A gdyby wymontował grzejniki?

  Może to cię zaskoczy, ale nie, w wielorodzinnych budynkach nie można ot tak sobie demontować części instalacji, bo ktoś ma fantazję nie mieć grzejnika. Podobnie jak podpinać samowolnie np. gazu czy dodatkowych przyłączy elektrycznych.

 • Re: A gdyby wymontował grzejniki?

  Nie mam pojęcia jaką magię odwalały demoludy, ale na ponad 40 metrów mam jeden malutki grzejnik na 3 i latam w tshircie, a jestem ciepłolubna. 22 stopnie w domu są jak nic. Musiałabym wszystkie okna otworzyć żeby tę saunę wyziębić.

 • Re: sprzedam grzejniki elektr. 1200 W, 720W, 450W

  przy dobrej termoizolacji zużycie energii miesięczne to za grzejnik 1200 W około 130 zł za grzejnik 750 W to 80 zł za 450 W to 50 zł długa żywotność do30 lat , podczerwień bardzo zdrowa dla zdrowia , dla zainteresowanych wyślę specyfikację polecam ...