Duda dance, makijaż Szydło i mundial. A w cieniu ustawa o IPN [MEMY MIESIĄCA]

Co działo się w czerwcu? Przede wszystkim mundial. Ale poza wydarzeniem najgłośniejszym, były też inne, równie ważne. Dyplomatyczny sukces, tysiące złotych wydanych na makijaż czy taniec prezydenta, to jedynie cząstka tego, z czym Polakom przyszło się mierzyć w ostatnim miesiącu.
Memy tygodnia Memy tygodnia Fot. Memy gorszego sortu | FB

Czerwiec jak to czerwiec, zaczął się od dnia dziecka. Ale nie w Sejmie. W Sejmie w tym roku po raz pierwszy dnia dziecka nie było.

Od lat rok rocznie pierwszego czerwca do gmachu Sejmu zjeżdżali najmłodsi, zainteresowani polityką Polacy, by wziąć udział w Sejmie Dzieci i Młodzieży. W tym roku nie przyjechali, bo wydarzenie zostało odwołane. Dlaczego? Dzieciom mogliby zagrażać protestujący na korytarzach niepełnosprawni. Przypomnimy tylko nieśmiało, że pierwszego czerwca już ich tam nie było.

Zobacz: Rząd rozgromił protest, niepełnosprawni i ich rodzice opuścili Sejm [MEMY]

Memy Memy Fot. PiS na księżyc | FB

Andrzej Duda tańczy Duda Dance

Choć moda na taneczne show już trochę w Polsce przycichła, wiemy, kogo chcielibyśmy zobaczyć w najbliższej edycji ''Tańca z gwiazdami''. Na parkiet powinien wyjść Andrzej Duda, który okazał się najskoczniejszym polskim prezydentem w historii.

Zobacz: Andrzej Duda zatańczył w Lednicy, a internet go parodiuje. Można się popłakać ze śmiechu

Na samiutkim początku miesiąca, w Lednicy, odbyło się coroczne spotkanie młodych. Tradycyjnie wziął w nim udział także prezydent, który dał się ponieść muzyce i zatańczył.

I choć jego poprzednicy też w takt muzyki drygali dawniej w Lednicy, Andrzej Duda okazał się w tym zdecydowanie najlepszy.

Memy Memy Fot. Wolne Memy | Fb

Marsz antyszczepionkowców przeszedł przez Warszawę

W pierwszą sobotę miesiąca, ulicami Warszawy przeszedł marsz antyszczepionkowców. Wiadomo, szczepionki są be, nauka jest zła, najlepiej byłoby też całkowicie zrezygnować z medycyny i ludzi leczyć ziółkami i energią słoneczną. A Ziemia jest płaska.

Przeciwnicy szczepień twierdzą, że dzieci szczepione mają niższą odporność i chorują częściej, od szczepień jest autyzm, rak, alergie. Szczepienia sprawiają, że szybciej umieramy... Ale są też nowe rewelacje W tym miesiącu antyszczepionkowcy wysnuli dwie ciekawe teorie.

Jedna to dziwaczne powiązanie szczepień z aborcją. Druga  - z uprawianiem sportu. Bo może nie słyszeliście, ale biało-czerwoni odpadli tak szybko z mundialu właśnie dlatego, że w dzieciństwie byli szczepieni, a przez to są słabszymi sportowcami.

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | FB

Seria pożarów śmieci w całej Polsce

Początek miesiąca przyniósł Polsce głośne rozważania na temat śmieci. Nie chodzi tu bynajmniej o segregowanie odpadków, a o to, jakie toksyczne często prezenty przywożą nam ludzie z całej Europy.

Tak się bowiem złożyło, że przy okazji kolejnych wybuchających w kraju pożarów wysypisk, Polskę obiegła informacja o tonach niebezpiecznych odpadów, które ciężarówkami zjeżdżają do Polki z innych krajów.

Memy Memy Fot. TVPi Korea | FB

4 czerwca - symbol zdrady i zmowy elit

Czy wiecie, rocznica jakiego ważnego wydarzenia przypada 4 czerwca? Jeśli nie, na pewno nie dowiedzieliście się tego z TVP. Albo raczej dowiedzieliście się, że dużo ważniejszym wydarzeniem od obalenia komunizmu w Polsce, było obalenie rządu Jana Olszewskiego i tzw. ''Noc Teczek''.

4 czerwca 2018 roku w ''Wiadomościach'' Telewizji Polskiej, Krzysztof Ziemiec oznajmił, że dziś wspominamy dzień będący symbolem ''zdrady i zmowy elit''. Ludzie mieli prawo być zdezorientowani...

Po wszystkim dziennikarz dawał wykład na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, gdzie przyznał, że nie ma czegoś takiego, jak bezstronne media, a on wcale nie oddał twarzy ''dobrej zmianie''.

Stanisław Pięta - memy Stanisław Pięta - memy Fot. Anonimowy Internauta | FB

Poseł Pięta nie może żyć z kobietą, która sypia z żonatym mężczyzną

Co nie przystoi gorliwemu katolikowi, który mówi innym jak mają żyć i na każdym kroku zapewnia, że rodzina i małżeństwo są wartością największą? Romans. A to właśnie przydarzyło się podobno posłowi Pięcie.

Sprawa jest o tyle paskudna, że nie dość, że polityk znalazł sobie kochankę i obiecywał jej, że założy z nią rodzinę, a dotychczasową żonę porzuci, to jeszcze miał rzeczonej nowej wybrance załatwić pracę w państwowej spółce.

Skończyło się trochę inaczej, niż poseł Pięta zakładał. Nie będzie nowej rodziny, nie będzie stołka dla kochanki, nawet kochanki nie będzie, bo tą polityk miał w końcu porzucić. Zamiast tego jest skandal i zawieszenie posła w prawach członka PiS.

Zobacz: Poseł Stanisław Pięta wpadł jak śliwka w kompot. Ten romans przejdzie do historii [MEMY]

Memy Memy Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB

Festiwal w Opolu tym razem się odbył i to nawet o czasie

Festiwal w Opolu to tradycja, tradycją jest również, że zjeżdżają na niego największe polskie gwiazdy. Zdaje się jednak, że wokalista Krzysztof Zalewski zaproszenia już więcej nie otrzyma. Dlaczego? Dlatego, że postanowił wbić władzy szpilkę ze sceny

Piosenkarz podpadł podwójnie. Na swój koncert zaprosił siostry Przybysz, które w kręgach obecnej władzy są na cenzurowanym (w zeszłym roku wycięto nawet występ jednej z nich z retransmisji festiwalu) i wygłosił małe przemówienie, w którym cytował nielubianego przez prawicę profesora Bartoszewskiego.

Tutaj mamy taki klimat nieco patriotyczny, stulecie, i tak dalej. Więc chciałbym przypomnieć słowa wielkiego Polaka, patrioty, że warto być przyzwoitym. Pozdrawiamy wszystkich przyzwoitych ludzi!

- powiedział ze sceny Krzysztof Zalewski, a później zaśpiewał piosenkę o wymownym tytule ''Polsko''.

Jeśli myślicie, że to jedyny mały skandalik wokół festiwalu, spieszymy z informacją, że było coś jeszcze. Konkurs debiutów wygrał w tym roku zespół ''Girls on Fire'' z piosenką ''Siła kobiet''. Brzmi, jakby było to coś sprzecznego z poglądami PiS i niezgodnego z obecną polityką TVP? Ha! I o to chodzi!

Memy Memy Fot. Anonimowy internauta | TT

Jarosław Kaczyński opuszcza szpital. Polska służba zdrowia wzorem do naśladowania

Polska przez miesiąc żyła sprawą kolana najważniejszego prezesa w kraju. W końcu Jarosław Kaczyński opuścił szpital na początku czerwca, a wtedy ludzie zaczęli dopytywać, jak to możliwe, że choć korzystał z usług publicznej służby zdrowia, to nie czekał w kolejkach.

Odpowiedź na to pytanie była natychmiastowa. Prezes Kaczyński został przyjęty na cito - jego stan był poważny, więc pacjent wymagał natychmiastowej interwencji lekarzy.

Problem w tym, że jeszcze w maju zapewniano Polaków, że prezesowi nie dolega nic poważnego...

Zobacz: Niepełnosprawni protestują, a Jarosław Kaczyński dostaje kule do domu [MEMY]

Memy Memy Fot. Sekcja Gimnastyczna | Fb

Ksiądz Głód uczy kobiety, jak się nie ubierać

Kto powinien decydować o tym, jak mają ubierać się kobiety? Raczej nie ksiądz, Ale jest w Polsce duchowny, który mimo wszystko, rości sobie do tego prawo.

Ksiądz Franciszek Głód wywołał oburzenie swoją aktywnością na Twitterze. Duchowny w kilku wpisach poinformował internautów, że kobiety prowokują mężczyzn swym wyglądem, a wszystkiemu winne są ich liberalne poglądy.

memy memy Fot. Nowoczesny Maoizm | FB

Stosowanie antykoncepcji to brak szacunku wobec kobiet

Jedni księża mówią, że kobiety źle się ubierają, inni oznajmiają, że antykoncepcja poprzewracała im w głowach. Otóż to ona właśnie, zdaniem abp. Hosera, stała się zaczynem akcji ''metoo'', Ale to nie wszystko. Panowie, którzy używają prezerwatyw, nie szanują kobiet!

Memy Memy Fot. Goorsky | TT

Andrzej Duda w KFC (nie)tłumaczy się z łamania konstytucji

Prezydent Andrzej Duda nie lubi konstytucji. To wiadomo niemal od początku jego prezydentury. Andrzej Duda konstytucję chce zmienić. Andrzej Duda konstytucję łamie i pozwala rządowi na jej łamanie - takie opinie wysnuwają na co dzień Polacy.

W czerwcu Andrzeja Dudę i jego małżonkę spotkała przykra sytuacja. Kiedy zamawiali w KFC twistery, podeszła do nich kobieta, która chciała wiedzieć, dlaczego prezydent przyzwala na działania niezgodne z ustawą zasadniczą. Pani Katarzyna dowiedziała się od niego, że to nie prawda.

Zobacz: Andrzej Duda w KFC zamówił dwa twistery. I odpowiadał na niewygodne pytania o konstytucję

Memy Memy Wykop.pl

Andrzej Duda przedstawia propozycje pytań na referendum konstytucyjne

Skoro jesteśmy przy konstytucji... W tym miesiącu poznaliśmy propozycje pytań na referendum konstytucyjne. Jeśli spodziewaliśmy się zaskoczenia, to je dostaliśmy. Bo jak by nie patrzeć, części z tych zagadnień nikt się nie spodziewał.

Co znalazło się na liście? Oto ona:

1. Czy jest pan/pani za uchwaleniem nowej konstytucji RP, bądź zmian w obowiązującej konstytucji?
2. Czy jest pan/pani za wprowadzeniem do konstytucji obowiązku przeprowadzenia referendum zatwierdzającego zmiany konstytucji?
3. Czy jest pan/pani za wprowadzeniem do konstytucji obowiązku przeprowadzenie referendum w sprawach istotnych dla państwa i narodu, jeśli z takim żądaniem wystąpi co najmniej milion obywateli?
4. Czy jest pan/pani za odwołaniem się w preambule konstytucji do ponad 1000-letniego chrześcijańskiego dziedzictwa Polski i Europy, jako ważnego źródła naszej tradycji, kultury i tożsamości narodowej?
5. Czy jest pan/pani za konstytucyjnym zagwarantowaniem szczególnego wsparcia dla rodziny, polegającego na wprowadzeniu zasady nienaruszalności praw nabytych, takich jak świadczenia 500 plus.
6. Czy jest pan/pani za zagwarantowaniem w konstytucji RP szczególnej ochrony prawa do emerytury dla kobiet od 63 r.ż. i dla mężczyzn od 65 r.ż.
7. Czy jest pan/pani za konstytucyjnym zagwarantowaniem członkostwa RP w Unii Europejskiej?
8. Czy jest pan/pani za zapisaniem w konstytucji RP gwarancji suwerenności Polski w UE oraz wyższości konstytucji nad prawem międzynarodowym i europejskim.
9. Czy jest pan/pani za konstytucyjnym zagwarantowaniem członkostwa Polski w NATO?
10. Czy jest pan/pani za zagwarantowaniem w konstytucji RP szczególnej ochrony polskiego rolnictwa i bezpieczeństwa żywnościowego Polski?
11. Czy jest pan/pani za wzmocnieniem w konstytucji pozycji rodziny, z uwzględnieniem ochrony obok macierzyństwa, także ojcostwa?
12. Czy jest pan/pani za konstytucyjną ochroną pracy jako fundamentu gospodarki rynkowej?
13. Czy jest pan/pani za wzmocnieniem kompetencji wybieranego przez naród prezydenta w sferze polityki zagranicznej i zwierzchnictwa nad siłami zbrojnymi RP?
14. Czy jest pan/pani za przyznaniem w konstytucji RP gwarancji szczególnej opieki zdrowotnej kobietom ciężarnym, dzieciom, osobom niepełnosprawnym i w podeszłym wieku?
15. Czy jest pan/pani za zagwarantowaniem w konstytucji RP podziału jednostek samorządu terytorialnego na gminy, powiaty i województwa?

Zobacz: Prezydent chce referendum i ma już pytania. Ale czegoś w nich chyba brakuje [MEMY]
 

Donald Trump i Kim Dzong Un wymienili uściski dłoni - memy Donald Trump i Kim Dzong Un wymienili uściski dłoni - memy Fot. JBWA | FB

Donald Trump i Kim Dzong Un spotkali się i uścisnęli sobie dłonie

W połowie miesiąca doszło do ważnego spotkania. Donald Trump i Kim Dzong Un uścisnęli sobie dłonie w Singapurze.

Czemu to ważne? Bo panowie zdecydowanie się nie lubią (lub nie lubili) i ani myśleli dotąd ze sobą w jakikolwiek sposób współpracować.

Zobacz: Kim Dzong Un i Donald Trump podali sobie dłonie. Świat wciąż jest pod wrażeniem [MEMY]

Memy Memy Fot. JBWA | FB

Program 300 + wchodzi w życie

O tym, że uczniowie dostawać mają od państwa wyprawkę, informowano już na kongresie PiS wiosną. Teraz Mateusz Morawiecki przyklepał projekt.

Z tej okazji uczniowie dostawali w szkołach ulotki informacyjne. Ulotki te wyglądały niestety całkiem, jak kilka innych, znanych powszechnie i... propagandowych obrazków. Uśmiechnięty przywódca otoczony gromadką równie uradowanych dzieciątek.

Memy Memy Fot. Wykop.pl

168 tysięcy złotych na wizażystę

Miesiąc bez afery pieniężnej to w Polsce miesiąc stracony. Czerwiec zaś stracony nie jest, bo wypłynęła kolejna sprawa zbyt dużych wydatków rządu. Tym razem okazało się, że Beata Szydło, będąc premierem, korzystała z usług wyjątkowo drogiego wizażysty.

Na makijaże pani premier Polacy wydali w 2017 roku 168 tysięcy złotych. Co więcej, pieniądze te wystarczyły na opłacenie zaledwie 11 faktur, a jedna z nich opiewała na sumę 49 tysięcy złotych!

Zobacz: Beata Szydło znowu ma kłopoty. Tym razem za dużo wydała na wizażystę [MEMY]

Memy Memy Fot. Sekcja gimnastyczna | FB

70 milionów złotych na muzeum ''Pamięć i tożsamość'' w Toruniu

W drugiej połowie miesiąca pojawiły się doniesienia, że rząd planuje przekazać ojcu Rydzykowi 100 milionów złotych na budowę muzeum imienia Jana Pawła II. Szybko jednak Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa obaliło tę pogłoskę.

I dobrze, bo to nie prawda. Rządzący wcale nie przekażą Rydzykowi stu milionów . Na konto jego fundacji powędruje marnych milionów 70.

Memy Memy Fot. Sekcja gimnastyczna | FB

Syn Julii Przyłębskiej dyrektorem w banku Pekao

Od dawna nie mówiło się w Polsce o ''misiewiczach''. Swego czasu zdążyliśmy się przyzwyczaić, że co chwila wypływa informacja o kolejnym obsadzonym bratem, siostrzenicą czy kolegą stanowisku.

Teraz znowu przypomnieliśmy sobie, jak najważniejsi ludzie w kraju dbają o swoich najbliższych. Okazało się bowiem, że syn Julii Przyłębskiej dostał prezesowski stołek w banku Pekao S.A.

Memy Memy Fot. TVPi Korea | TT

Zmiany w ustawie o IPN - znika zapis o karaniu

Polscy politycy to mistrzowie dyplomacji, o czym przekonaliśmy się przy okazji uchwalania ustawy o IPN. Kiedy rząd wymyślił, by karać każdego, kto ośmieli się mówić, że Polacy przyłożyli rękę do Holokaustu, nagle przestał nas lubić niemal każdy kraj na świecie.

Teraz, po kilku miesiącach, politycy poszli po rozum do głowy i kontrowersyjny zapis z ustawy usunęli. Sprawa jest dość kuriozalna, bo przecież na początku roku uparcie twierdzili, że pierwotna wersja dokumentu jest wybitnym dziełem i myli się każdy, kto uważa inaczej.

Teraz inaczej uważają też oni.

Zobacz: Ustawa o IPN była sukcesem, więc ją zmienili. Mateusz Morawiecki znowu triumfuje [MEMY]

Memy Memy Fot. Polska w dużych dawkach | FB

Mundial 2018. Polacy pojechali wygrać, ale już wracają do domu

To co naprawdę ważne i zajmujące umysły Polaków, to w czerwcu piłka nożna. Nic tak nie poruszało naszych rodaków jak Mundial i występ biało-czerwonych na mistrzostwach.

Niestety, o ile do Rosji pojechaliśmy, by pokazać swoją siłę, o tyle siła ta okazała się niewystarczająca.

Polska reprezentacja nie wyszła z grupy i już zakończyła swój udział w rozgrywkach.

Zobacz: [MEMY] Mundial, mundial, po mundialu. Polska prawie uratowała honor, wracamy do domu

Memy Memy Fot. Wykop.pl

Mundial 2018. Niemcy nie wychodzą z grupy Nie jesteśmy najgorsi

Czy może być coś, co załagodzi ból kibiców? Może! Okazało się bowiem, że nie tylko biało-czerwoni ponieśli porażkę. Do domu wracają też Niemcy. Niemcy! Mistrzowie świata!

A wiadomo, jak Niemcy odpadli, to trzeba się cieszyć.

Zobacz: Niemcy odpadają, Korea tryumfuje, radują się Polacy. Nie jesteśmy najgorsi [MEMY]

Więcej o: