Problem z zapchanymi rurami? Wsyp to do odpływu, a znów będą drożne. Nie wydasz więcej niż 5 złotych

Zapchane rury w kuchni lub toalecie? Zanim sięgniesz po chemiczne detergenty, wypróbuj te genialne domowe triki. Zaledwie jeden produkt zwalczy problem, udrażniając rury w mgnieniu oka! Sprawdź, co zrobić, aby na zawsze zapomnieć o nieprzyjemnej woni wydobywającej się z odpływu.

Słabo spływająca woda lub brzydki zapach wydostający się z odpływu, to niewątpliwie powszechny problem. Nie wiesz, jak skutecznie i tanio udrożnić rury? Porzuć pomysł o telefonie do hydraulika! Mamy na to nieco inne i równie skuteczne sposoby. Potrzebujesz jedynie produktów z kuchni

Zobacz wideo Czyścimy zlew i rury domowym (i skutecznym) sposobem

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak udrożnić rury? Pomoże ci w tym soda oczyszczona

Zanim sięgniesz po chemiczne i szkodliwe dla zdrowia preparaty, warto poznać kilka skutecznych domowych sposobów na zapchane rury. Jednym z nich jest stworzenie mieszanki z produktów codziennego użytku. Wystarczy zmieszać sól z sodą oczyszczoną w proporcjach 1:1, a następnie wsypać proszek do odpływu w zlewie lub toalecie. Roztwór należy zalać jedną szklanką octu, który warto wcześniej podgrzać, dzięki czemu efekty będą jeszcze lepsze. Po upływie kilku godzin wlej do odpływu kilka litrów ciepłej wody i po problemie!

Domowy sposób na udrażnianie rur. Alternatywa dla sklepowego kreta

Do przygotowania preparatu udrażniającego rury będzie ci potrzebna:

Na początek wsyp do odpływu 1/3 szklanki sody oczyszczonej, a następnie zalej łyżką octu. W tym momencie najlepiej przykryć czymś ujście odpływu np. talerzykiem, dzięki czemu powstanie dużo więcej piany. Jeżeli usłyszysz dziwne dźwięki dochodzące ze środka, takie jak bulgotanie, nie przejmuj się tym! To znak, że środek działa. Kiedy piana przestanie się wytwarzać, wlej do odpływu sporą ilość gorącej wody. Metoda jest nie tylko świetna ze względu na swoją skuteczność, lecz także na cenę. Prawdopodobnie większość z tych produktów znajduje się w twojej kuchni, a jeśli nie, to bez problemu kupisz je w każdym sklepie spożywczym za niecałe 5 złotych. 

Jak szybko udrożnić rury? Wystarczy jeden produkt z kuchni

Jeżeli nie masz pod ręką octu ani sody oczyszczonej, wystarczy ci sama sól kuchenna. Jedyne co musisz zrobić, to wsypać kilka łyżek przyprawy do odpływu lub muszli klozetowej i powoli zalać wrzątkiem. Regularne wykonywanie tej czynności, pozwoli ci na zawsze zażegnać problem zatkanych rur i nieprzyjemnego zapachu w mieszkaniu.

Więcej o: