Jak pozbyć się kreta z ogrodu? Wlej to do nory, a ucieknie w popłochu. Genialny trik na szkodniki

Nieestetycznie wyglądające kopce w ogrodzie są twoim zmartwieniem? To uporczywy problem, który może przynieść spore starty w plonach. Jeśli zastanawiasz się, jak można pozbyć się kreta w humanitarny sposób, zdradzamy kilka sprawdzonych trików, dzięki którym szkodnik natychmiast się wyprowadzi.

Kret wygląda na bardzo przyjazne zwierzątko, jednak potrafi być niezwykle uciążliwy i szkodliwy dla roślin posadzonych w twoim ogrodzie. Jego dieta opiera się na dżdżownicach, które spulchniają glebę i mają korzystny wpływ na jej jakość. Co więcej, budując swoje długie korytarze, uszkadza on korzenie. Jak więc pozbyć się kreta z ogrodu, unikając szkodliwych chemikaliów? To banalnie proste!

Zobacz wideo Zdrowotny ogród. Te rośliny oczyszczą powietrze w domu

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Sposób na pozbycie się kreta. Te zapachy odstraszą go w mgnieniu oka

Warto wykorzystać przeciw niemu jego czuły punkt, jakim jest niezwykle mocny węch. Co zrobić, aby go odstraszyć? Wystarczy zasadzić w ogrodzie kilka roślin, które wydzielają wyjątkowo irytujący zapach dla kreta. W walce z uciążliwymi kopcami pomoże ci: 

  • czosnek
  • bazylia,
  • czarny bez
  • aksamitek
  • lawenda,
  • narcyz.

Jeżeli, któreś z tych roślin znajdą się w twoim ogrodzie, to żaden kret poszukujący lokum nie zechce w nim zamieszkać. Natomiast nieproszeni goście, którzy zdołali wcześniej się w nim zadomowić, natychmiast opuszczą ten teren. 

* Caryca Kabajewa. "Kochanka Putina" zamieszkała w złotej klatce

Jak pozbyć się kreta z ogrodu? Pomoże ci produkt z kuchni za grosze

Jeżeli chcesz szybko i skutecznie pozbyć się kreta z ogrodu, to sięgnij po ocet! Domowy roztwór na bazie tego produktu i wody to istny hit na tego typu niechcianego gościa. Weź konewkę i zmieszaj w niej wodę ze sporą ilością octu. Powstałą mieszankę wlej wprost do kretowiska. Powtarzaj tę czynność przez kilka następnych dni. Intensywny zapach octu z pewnością wykurzy kreta z twojego ogrodu. 

Innym sposobem na tego szkodnika jest wrzucenie do nory kilku obranych ząbków czosnku lub sierści domowego pupila, takiego jak pies, czy kot. Wszystkie te triki zadziałają w podobny sposób, ponieważ "podrażnią" nozdrza kreta i dadzą mu sygnał do tego, aby natychmiast zaczął szukać nowego miejsca do życia.

Więcej o: