Wsyp do szklanki, zalej wodą i wlej do doniczki. Ten naturalny nawóz to zbawienie dla hortensji

Hortensje pięknie zdobią niejeden ogród i taras. Jak o nie dbać, aby bujnie rosły? Ważne jest ich odpowiednie nawożenie. Poznaj banalnie prosty sposób na tani i naturalny preparat do krzewów. Dzięki niemu poprawisz jakość gleby, a hortensje błyskawicznie zakwitną.

Hortensje to krzewy, które chętnie wybierane są przez ogrodników ze względu na swoją odporność na trudne warunki pogodowe oraz piękne kwiatostany. Ich uprawa jest stosunkowo prosta, jednak mają one kilka skonkretyzowanych wymagań.

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pielęgnować hortensje? Zwróć uwagę na jakość podłoża

Hortensja nie tylko nadaje się do gruntu, gdyż świetnie prezentuje się również zasadzona w doniczkach. Co zrobić, aby bujnie rosła? Należy zadbać o odpowiednią glebę. Te krzewy preferują żyzne, próchnicze i kwaśne podłoże. Najlepiej czują się na stanowiskach słonecznych lub w półcieniu. Wystawione na pełne słońce szybciej zakwitną, lecz lekko przysłonięte dłużej pozostaną w dobrej formie. Hortensja, ze względu na sporą liczbę kwiatów i liści, szybko odczuwa brak wody. Należy ją regularnie podlewać, szczególnie latem. W okresie jej wzrostu najlepiej robić to codziennie - rano lub wieczorem. Do podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych należy również nawożenie. Hortensje ogrodowe mają duże potrzeby pokarmowe, dlatego warto je dodatkowo zasilać. Jaki nawóz wybrać? Możesz go zrobić w domu.

Domowy nawóz do hortensji. Krzew natychmiast zakwitnie 

Hortensje są wyjątkowo wrażliwe na rodzaj podłoża. W związku z tym, iż uwielbiają one kwaśną glebę, warto nieco zmienić jej odczyn za pomocą nawozu. Zamiast kupować chemiczne preparaty, wydając przy tym niemałe sumy, wypróbuj ten ekologiczny środek. Z czego go zrobić? Okazuje się, że wystarczy do tego produkt z kuchni! Weź dużą konewkę, wsyp dwie łyżki kwasku cytrynowego i zalej 10 l wody. Powstała mieszanka jest od razu gotowa do użytku, dlatego nie musisz czekać z podlewaniem! Tym domowym nawozem możesz zasilać hortensje dwa razy w miesiącu. Wykorzystując trik na zakwaszenie gleby, z pewnością im pomożesz, dzięki czemu znacznie szybciej i dłużej będziesz cieszyć się pięknymi i okazałymi kwiatostanami

Więcej o: