-
Duże rasy psów - czy powinniśmy się ich bać?
Duże rasy psów najczęściej budzą uzasadniony podziw, ale co istotne, nie wszystkie słusznie są kojarzone z niebezpieczeństwem i agresją. Wśród nich można znaleźć wiele takich, które są świetnymi przyjaciółmi człowieka i dzieci. Jakie są największe rasy psów? Czym się cechują?
-
Mały piesek, wielkie szczęście - najmniejsze rasy psów
Wiele osób decydujących się na czworonoga preferuje małe rasy psów. Ich rozmiar pozwala na łatwe utrzymanie na smyczy podczas spacerów, można zapewnić im odpowiednią przestrzeń nawet w malych mieszkaniach, a dodatkowo pieski te zachwyca urodą i usposobieniem. Jakie psy można zaliczyć do tego grona? Czym się charakteryzują? Przedstawiamy najpopularniejsze rasy małych psów.
-
Owczarek szwajcarski - przyjacielski i aktywny towarzysz
Owczarek szwajcarski nie cieszy się zbyt dużą popularnością w Polsce, ale z roku na rok wzrasta liczba legalnych hodowli, w których można znaleźć tego niezwykle inteligentnego i aktywnego psa. Jakie jest jego usposobienie? Jakie ma wymagania i jaka jest jego cena? Poniżej wyjaśniamy najważniejsze kwestie.
-
Jakim psem jest terier australijski? Krótka charakterystyka rasy
Teriery australijskie to jedne z najmniejszych przedstawicieli terierów. Są to niezwykle przyjazne i radosne czworonogi, które świetnie odnajdują się w rodzinnym domu. Mają jednak swoje wymagania, co sprawia, że niezbędne jest regularne ich szkolenia. Jakie mają usposobienie? Ile kosztują te psy?
-
Czy psy mogą jeść orzechy włoskie? Warto o tym wiedzieć
W zależności od dobranej dla czworonoga diety, niektórzy właściciele włączają do niej orzechy włoskie jako smaczną i pożywną przekąskę. Pojawia się jednak sporo wątpliwości dotyczących tego, czy psy mogą je jeść bez negatywnych konsekwencji zdrowotnych dla czworonoga.
-
Święty Franciszek z Asyżu - kim był jeden z najpopularniejszych świętych?
Święty Franciszek z Asyżu do dziś uznawany jest za jedną z najbardziej znanych postaci w historii chrześcijaństwa, a jego poczynania i dokonania sprawiły, że był powszechnie kochany na całym świecie. Kim tak naprawdę był? Jaki był jego życiorys?
-
Kiedy zaczyna się mundial w Katarze? Ile potrwa? Harmonogram turnieju
Po czterech latach przerwy kibice z całego świata ponownie będą się emocjonować najważniejszym reprezentacyjnym turniejem w piłkę nożną. Już niebawem w Katarze odbędą się mistrzostwa świata, w których zagra także polska kadra. Kiedy zaczyna się mundial w Katarze? Gdzie oglądać mecze?
-
Stadiony na mundial w Katarze. Jak wyglądają? Gdzie zagrają Polacy?
Na przełomie listopada i grudnia tego roku w Katarze odbędą się mistrzostwa świata w piłkę nożną. Mecze będą rozgrywane na ośmiu obiektach, które w większości posiadają ciekawą historię i futurystyczny wygląd. Gdzie się znajdują i jak wyglądają? Gdzie zagrają Polacy?
-
Mundial w Katarze 2022. W której grupie jest Polska? Z kim zagrają biało-czerwoni?
Na przełomie listopada i grudnia w Katarze odbędą się mistrzostwa świata w piłce nożnej, na których wystąpi reprezentacja prowadzona przez Czesława Michniewicza. Biało-czerwoni nie będą mieli łatwego zadania, ale kibice liczą na ich dobry występ. W której grupie jest Polska na mundialu?
-
Uciekł z więzienia, robiąc podkop. W celi zostawił list i podziękował za gościnę
Zdzisław Najmrodzki wśród swoich kompanów nosił pseudonim "Szaszłyk", choć większości Polaków kojarzył się raczej jako "mistrz ucieczek" i "król złodziei". Co prawda nigdy nie odebrał życia innej osobie, ale lista jego przewinień jest niezwykle długa. Głośno o nim zrobiło się z powodu licznych i kreatywnych sposobów na unikanie odpowiedzialności karnej.
-
Konflikt Rodowicz z Sipińską trwał latami. W końcu doszło do bójki. Na kapelusze
Od ponad 50 lat obecności na scenie Maryla Rodowicz zbiera na koncertach tysiące fanów, którzy bawią się przy jej największych hitach. Tak długi okres obecności w mediach sprawił, że publiczność interesuje się również jej życiem prywatnym. Losy gwiazdy polskiej estrady obfitują zarówno w przyjemne, jak i w smutne wydarzenia.
-
Najdłuższe śledztwo w PRL. Przesłuchano ponad 160 tys. osób, a zabójców 16-latka i tak nie znaleziono
Śmierć Bohdana Piaseckiego, syna Bolesława Piaseckiego, od wielu lat pozostaje niewyjaśnioną zagadkę. Zarówno historycy, jak i badacze dziejów, nie potrafią wskazać jednoznacznej teorii, która wyjaśniałaby okoliczności morderstwa zaledwie 16-letniego ucznia warszawskiego liceum.
-
"Najważniejsza sprawa to nie udawać"- życie na pełnej petardzie ks. Jana Kaczkowskiego
W 2016 roku zmarł ks. Jan Kaczkowski - założyciel hospicjum w Pucku i propagator wiedzy na temat wiary, kapłaństwa, śmierci. Przez wiele lat nauczał jak przygotować się do odejścia bliskich osób, choć sam walczył z poważną chorobą. Jego losy stały się inspiracją do filmu, który pojawił się w kinach jesienią 2022 roku.
-
Miał odziedziczyć wielką fortunę. W chwili tragicznej śmierci miał tylko 23 lata
Śmierć zaledwie 23-letniego Michaela Rockefellera na wyspie Papua-Nowa Gwinea przez długi czas była owiana tajemnicą. Stawiano szereg hipotez - mógł paść ofiarą rekina lub krokodyla, ale także zakładano, że został zabity i zjedzony przez tubylców. Po wielu latach zagadka wciąż nie została dostatecznie wyjaśniona.
-
16-letnia Kornelia ofiarą zazdrosnej przyjaciółki. Jeszcze żyła, gdy ją zakopywali
Zaledwie 16-letnia Kornelia w lutym 2020 roku padła ofiarą brutalnego podstępu, której inicjatorką była jej przyjaciółka, Martyna S. działającą z Patrykiem B., swoim partnerem. Brutalne morderstwo i skrupulatnie uknuty plan działania zszokowały wielu. Dwa lata po zbrodni zabójcy zostali skazani na 25 lat więzienia.
-
Zaprosił ją na swoją łódź podwodną, poczęstował ciastkami i brutalnie zamordował
W sierpniu 2017 roku cała Europa żyła sprawą morderstwa dziennikarki Kim Wall, która straciła życie po wejściu na pokład miniaturowego okrętu podwodnego należącego do Petera Madsena. Na podstawie szczegółów tej historii nakręcony został serial "The Investigation", który opisał te tragiczne wydarzenia.
-
Była wyśmienitym strzelcem, przedstawiała się jako Michał. Stary żołnierz zwrócił uwagę, że nie ma zarostu
Niezwykłe zacięcie i hart ducha spowodowały, że po wybuchu styczniowego nie chciała się biernie przyglądać wydarzeniom i dążyła do walki na równi z mężczyznami. Zakładając męski mundur i przyjmując nową tożsamość, w powstańczych szeregach stała się znana jako Michał Smok. Oto niezwykłe historia Anny Henryki Pustowójtównej.
-
"Dobranoc! Cześć, giniemy!" Katastrofy w Lesie Kabackim nikt nie przeżył
W maju 1987 roku w Lesie Kabackim miała miejsce największa katastrofa lotnicza w historii Polski po II wojnie światowej. Lecący z Warszawy do Nowego Jorku samolot pasażerski Ił-62M SP-LBG "Tadeusz Kościuszko" Polskich Linii Lotniczych LOT rozbił się na skutek awarii silników. Nikt nie przeżył tragedii.
-
Miała 20 lat, wyszła na spacer do lasu i zginęła. Morderca przez lata prowadził normalne życie
W maju 2021 roku dobiegła końca sprawa, która była owiana tajemnicą przez ponad 27 lat. Sąd w Poznaniu skazał Waldemara B. za zabójstwo Zyty Michalskiej, którego dopuścił się w 1994 roku. Rdzina ofiary domagała się dożywocia, sprawca trafił do więzienia na 25 lat.
-
Słowacja. Niezwykłe zjawisko w Dolinie Białej Wody. Wiatr utworzył odwrócony wodospad
W Tatrach można było zaobserwować niezwykłe zjawisko. W wyniku bardzo silnego wiatru halnego powstał tzw. odwrócony wodospad. Krótkotrwałe zjawisko udało się nagrać telefonem słowackiemu przewodnikowi Miroslavovi Ziakowi.