Aleksy Kiełbasa

Redaktor serwisu Sport.pl

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Od zawsze pasjonat sportu, a w szczególności skoków narciarskich, piłki nożnej i Formuły 1, który fascynuje się niemal każdą zimową dyscypliną. Fan dobrego kina i seriali. Najlepiej czuje się w górach, niezależnie od pory roku. Zimą mógłby nie schodzić ze stoku, a latem z górskich szczytów.

 • Był legendą tenisa, przez oszustwa trafił do więzienia. Tak wyglądał upadek Borisa Beckera
 • Lance Armstrong: legenda kolarstwa czy największy oszust w historii sportu?

  Lance Armstrong: legenda kolarstwa czy największy oszust w historii sportu?

  Lance Armstrong uchodził za legendę kolarstwa szosowego. Przezwyciężył nowotwór, po czym siedmiokrotnie zwyciężył w Tour de France, a także zdobył brązowy medal podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Sydney. Swoje triumfy opierał jednak na dopingu. Jego oszustwa ujrzały światło dzienne dopiero po latach i "pomnik" Amerykanina dosłownie runął, choć sportowiec wielokrotnie zarzekał się, że jest "czysty".

 • Poruszająca śmierć Aleksandra Doby. Zdobył Kilimandżaro, poprosił o dwie minuty przerwy i odszedł

  Poruszająca śmierć Aleksandra Doby. Zdobył Kilimandżaro, poprosił o dwie minuty przerwy i odszedł

  Aleksander Doba był jednym z najsłynniejszych podróżników świata. Jako pierwszy człowiek w historii przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki siłą własnych mięśni, a opłynął także Morze Bałtyckie i Bajkał oraz morską granicę Polski. Mówił, że pomimo wieku wciąż czuje się jak nastolatek. Zmarł w wieku 74 lat na Kilimandżaro, a okoliczności jego śmierci wywołały wzburzenie u specjalistów.

 • Śmierć legendy polskiej koszykówki wstrząsnęła całą Polską. Miała zaledwie 37 lat