Dagmara Dąbek

 • Cztery białe trumny, jedna brązowa. O Dariuszu mówiono, że jest jak biblijny Hiob. Prawda okazała się inna
 • Dlaczego kopiec Kraka jest pusty w środku?

  Dlaczego kopiec Kraka jest pusty w środku?

  Historię krakowskiego kopca Kraka próbowało poznać wiele osób. Tak naprawdę powstanie tego miejsca i jego wnętrze wciąż jest tajemnicą. Jest wiele teorii na temat tego, co mogło się w kopcu znajdować lub też znajduje w dalszym ciągu. Co wiemy o kopcu Kraka?

 • Agnieszka 'z domu pogrzebowego': O śmierci można mówić z czułością

  Agnieszka "z domu pogrzebowego": O śmierci można mówić z czułością

  Śmierć bliskich osób to bolesne doświadczenie, które wymaga od nas odnalezienia się w trudnej sytuacji. Z jednej strony przeżywamy jedne z najtrudniejszych chwil w życiu, z drugiej zaś musimy poradzić sobie z organizacją pogrzebu. Nieodłącznym elementem tego procesu jest wizyta w domu pogrzebowym. Z jakimi trudnościami spotykają się pracownicy takich miejsc? Co trzeba zrobić, by tam pracować? Pytamy o to Agnieszkę, która prowadzi na Instagramie konto @pani_z_domu_pogrzebowego.

 • Czy owady czują ból? Naukowcy nie mają wątpliwości

  Czy owady czują ból? Naukowcy nie mają wątpliwości

  Naukowcy od dawna zadają sobie to pytanie: czy owady czują ból? Według najnowszych badań zwierzęta te posiadają pewnego rodzaju mechanizm biologiczny wskazujący, że rzeczywiście mogą doświadczać uczucia bólu.

 • Michalinka urodziła się z hemimelią strzałkową. Choć to wada genetyczna, nie wykryły jej badania
 • 'Wchodziła do pomieszczenia i momentalnie wszyscy na nią patrzyli'. Ewa Sałacka nie marzyła o karierze aktorki
 • Tragiczna historia Amandy Todd. Internetowy hejt doprowadził nastolatkę do samobójstwa

  Tragiczna historia Amandy Todd. Internetowy hejt doprowadził nastolatkę do samobójstwa

  15-letnia Amanda Todd z Kanady odebrała sobie życie z powodu okrutnego szantażysty. Mężczyzna opublikował w sieci jej nagie zdjęcia, przez co straciła przyjaciół i została odrzucona przez środowisko. Depresja, alkohol, narkotyki, samookaleczenia, pierwsza próba samobójcza i druga. Tym razem skuteczna. Przed śmiercią Amanda zamieściła w sieci wideo z prośbą o pomoc. Niestety, nie przyszła na czas.

 • Jadowite węże w Polsce. Jakie gatunki występują w naszym kraju?

  Jadowite węże w Polsce. Jakie gatunki występują w naszym kraju?

  Jadowite węże w Polsce na szczęście nie występują zbyt licznie. Tak naprawdę ich ilość ogranicza się do jednego gatunku - jest to żmija zygzakowata, której jad może doprowadzić do śmierci. Po czym poznać żmiję zygzakowatą? Jakie węże występują w Polsce?

 • Najmniejsze polskie ptaki. Rekordzista waży około 6 gramów!
 • Jadowite pająki w Polsce. Jak wygląda najbardziej jadowity pająk w Polsce?
 • Jak wyrejestrować telewizor? Czy można zrobić to przez internet?

  Jak wyrejestrować telewizor? Czy można zrobić to przez internet?

  Jak wyrejestrować telewizor? Odbiornik telewizyjny można usunąć z rejestru abonamentowego na dwa sposoby. Po pierwsze, można wybrać się do placówki Poczty Polskiej i złożyć rezygnację. Druga opcja nie wymaga wychodzenia z domu - można to zrobić przez internet. Jak wyrejestrować telewizor przez internet?

 • Największe nietoperze na świecie. Rekordzista waży 1,5 kg!
 • Jak powstaje tsunami? Pierwsze oznaki zbliżającego się żywiołu

  Jak powstaje tsunami? Pierwsze oznaki zbliżającego się żywiołu

  Tsunami, tłumaczone z języka japońskiego, jako "fala portowa", to seria fal oceanicznych o gigantycznej długości. Przyczyną powstawania fal są podwodne trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanu czy rzadziej uderzenia meteorytu. Jakie są pierwsze oznaki pojawiającego się tsunami?

 • Abonament RTV 2022. Jakie stawki abonamentowe obowiązują w 2022 roku?

  Abonament RTV 2022. Jakie stawki abonamentowe obowiązują w 2022 roku?

  Abonament RTV 2022 to płatność, której dokonywać powinien każdy posiadacz odbiornika telewizyjnego. Opłata RTV w 2022 roku za radioodbiornik wynosi 7,50 zł miesięcznie, zaś opłata za odbiornik telewizyjny czy też telewizyjny i radiofoniczny to już koszt 24,50 zł/ 1 miesiąc. Wysokość abonamentu może być niższa, jeżeli zdecydujemy się na zapłacenie go z góry za dłuższy okres. Jak wyglądają zniżki? Kto może otrzymać zwolnienie z opłaty?

 • Rejestracja telewizora. Jak zarejestrować odbiornik telewizyjny? Jakie kary grożą za niedopełnienie obowiązku?
 • Tsunami w Polsce. Kiedy na Bałtyku miało miejsce tsunami?

  Tsunami w Polsce. Kiedy na Bałtyku miało miejsce tsunami?

  Badania nad tsunami pod kierunkiem dr Piotrowskiego potwierdzają wstępnie, że w Polsce wystąpiło tsunami, zwane niedźwiedziem morskim. Miało miejsce w 1497 roku na Bałtyku i w drugiej połowie XVIII wieku. Jakie ślady zostały po tsunami i jakie są jego przyczyny?