ptaki

Wypowiedzi na forum o:

ptaki

  • Śpiew ptaków wczesnym rankiem

    Czy słyszycie już rano śpiewające ptaki? Ostatnio przebudziłam się dość wcześnie jak na mnie, bo ok 5.45 Słyszałam (a przynajmniej mi się wydawało) śpiewające ptaki. Mąż twierdzi, że to za wcześnie.

  • Ptaki warcają :)

    Siedzę przy kompie i słsyszę duże ptaki wracające, na spacerze piękne klucze. Ja ja je kocham, witajcie a moej ojczyźnie kochane!

  • kamera do obserwacji ptaków?

    Witajcie, chciałem zainstalować w ogrodzie kamerę do obserwacji ptaków przy wodopoju. Mam fotopułapkę, ale totalnie nie jestem zadowolony z jakości nagrywania. Jest po prostu słaba. Szukam jakiejś kamery, możliwe że po prostu typu CCTV, którą mógłbym ustawić przy wodopoju i nagrywać na kartę, raz na

  • Re: Poidełka dla owadów i ptaków, co jeszcze?

    summerland napisała: Ja nie robię juz poidełek ani domków dla ptaków właśnie ze względu na kota Ja mam na środku trawnika. Zanim kot dobiegnie to ptaki go zauważą. -- 🐶🐶🐱🐱🐓

  • J.G. o ptakach Madiara

    Jacek Gorczycki, PAP 2.05.2026 - „Ptaki Madiara” uderzyły 1700 km od granicy z Ukrainą. Trafione m.in. myśliwce V generacji '...W piątek tuż po południu, 50 rosyjskich dronów zaatakowało...' >>> południu 50 rosyjskich...

  • Re: Poidełka dla owadów i ptaków, co jeszcze?

    Ja nie robię juz poidełek ani domków dla ptaków właśnie ze względu na kota. Kiedys maz zrobił taki mały domek i po jakims czasie jak chcialam go posprzątać, znalazlam tam 3 malutkie jajeczka 😪

  • Re: Poidełka dla owadów i ptaków, co jeszcze?

    Porozstawiac poidła różnej pojemności na różnych wysokościach i w wielu miejscach. U mnie są emaliowany garnuszek, betonowy odpływ od rynny, nieużywany od lat tylko woda w nim dla ptaków jest. Poidło na wysokiej ponad metrowej nodze. Poidło wiszące na drzewie i poidło jakiejś masy jak podstawka do

  • Liczenie ptaków - ptasia godzina

    Kto będzie liczył? U starszej będą liczyć z klasą w lesie. Młodsza u nas w ogrodzie Tu link ( strona OTOP Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków) Tekst linku

  • Re: Ptaki warcają :)

    Ja też słyszę te ptaki umawiające się na jajka. Kocham.

  • Re: Poidełka dla owadów i ptaków, co jeszcze?

    Mam porozstawiane poidła w kilku miejscach, przy tych temperaturach woda nagrzewa się momentalnie, zwłaszcza że te poidła to płytkie, płaskie pojemniki. Więc kilka razy dziennie tę wodę wymieniam - co ptaki bardzo doceniają, właśnie pół godziny temu nalałam świeżej i od razu zleciało się stadko