-
Matka lubiła Jeziorko Czerniakowskie, więc tam porzuciła część jej zwłok. Morderstwo pracownicy TVP wstrząsnęło Polską
Istnieją historie kryminalne, w których zadziwia brutalność dokonanego czynu. W innym przypadku zaskakuje osoba sprawcy. Przypadek Danuty Orzechowskiej, liczącej sobie 41 lat pracownicy TVP, łączy oba te wątki. Kobieta została bestialsko zamordowana 18 lutego 1980 r. Uwaga milicji szybko skupiła się na osobach jej najbliższych.
-
To właśnie ją podejrzewa się o zabicie Mickiewicza. Choroby, które dziesiątkowały ludzkosć
Pandemia, która trapi nas od ponad roku, przywodzi na myśl demony przeszłości. Czy faktycznie COVID-19 to jedna z najgorszych chorób, jakie w historii trapiły ludzkość? Bywało gorzej. Dżuma, ospa, a może cholera? Oto choroby, które dziesiątkowały ludzkość.
-
Miała produkować więcej mleka niż cała Holandia. Ubre Blanca - ulubiona krowa Fiedela Castro
Znani politycy również mają swoich pupili, często także znanych. Niekiedy słynne zwierzęta monarchów, premierów czy dyktatorów zdają się być sympatyczniejsze, od nich samych. Bywa jednak, że zostają wciągnięte w wir polityki i propagandy. Podobnie stało się z krową wychwalaną przez Fidela Castro. Co prawda nie była jego domowym zwierzakiem, ale odegrała nie małą rolę w historii Kuby. Kim była Ubre Blanca, ulubienica kubańskiego dyktatora?
-
Niechciane księżniczki. Rodzina królewska zrobiła z ich życia wstydliwą tajemnicę
Nie tylko wywiad udzielony przez księcia Harry'ego i Meghan Markle wstrząsnął opinią publiczną na Wyspach Brytyjskich. Wyemitowany w listopadzie odcinek 4. sezonu "The Crown" przypomniał inną wstydliwą tajemnicę Windsorów: historię Nerissy i Katherine Bowes - Lyon. Kim były kuzynki Elżbiety II, które próbowano ukryć przed światem?
-
Sławni, bogaci, znani na całym świecie. Wiedzieliście, że pochodzili z Polski?
Słynni naukowcy, działacze, artyści i politycy - ich międzynarodowa sława często sprawiała, że zapominano o tym, że urodzili się nad Wisłą lub mieli polskie korzenie. Max Factor, Pola Negri czy Feliks Dzierżyński: wiele ich dzieliło, ale z pewnością łączyło jedno - pochodzenie. Oto galeria postaci, o których nie zawsze mówi się, że byli Polakami.
-
Osiem strzałów na sali sądowej. Matka pomściła śmierć dziecka
Historią Marianne Bachmeier z Lubeki żyły nie tylko całe ówczesne Niemcy Zachodnie. Przypadek kobiety, która otworzyła ogień na pełnej ludzi sali sądowej do mordercy swojej córki, jest żywo komentowany do dzisiaj. Jak odnieść się do morderczyni, która działała w tak silnych emocjach?
-
Została "najbrzydszą kobietą świata", aby ratować rodzinę. Kim była Mary Ann Bevan?
Historia zna wiele przypadków, kiedy społeczeństwo potrafiło być okrutne wobec tych, którzy z racji na swoje cechy fizyczne wyróżniali się na tle innych. Ludzie niskorośli czy z deformacjami twarzy uchodzili za "atrakcje"' w cyrku. Na tym tle wyróżnia się historia Mary Ann Bevan, która wzięła udział w okrutnym z dzisiejszej perspektywy konkursie na "najbrzydszą kobietę świata'". Co ją do tego popchnęło? Chciała ratować swoją rodzinę.