Kamil Michaluk

Absolwent historii i ekonomii na UMCS w Lublinie. Zajmuje się też kulturą i wszystkim, co związane z urządzaniem domu i ogrodu. Przygotowuje pracę doktorską z historii Kościoła. Pasjonat zwierząt i ekologicznych rozwiązań.

Autor tekstów na serwisach Gazeta.pl, przede wszystkim na next.gazeta.pl i kultura.gazeta.pl. Historyk i ekonomista, ukończył też zarządzanie zasobami ludzkimi. Wiedzę z tych dziedzin wykorzystuje kończąc doktorat z historii Kościoła. Pisaniem zajmuje się od kilku lat - zaczynał jeszcze w szkole, podstawy pracy redakcyjnej poznał w czasopismach studenckich. Ceni sobie niezależność, kreatywną pracę i ciekawość świata. Stara się być bacznym obserwatorem rzeczywistości - stąd w tekstach porusza również tematy życia codziennego. Pasjonują go zwierzęta, styl less waste i prace w ogrodzie.

 • Matka lubiła Jeziorko Czerniakowskie, więc tam porzuciła część jej zwłok. Morderstwo pracownicy TVP wstrząsnęło Polską
 • To właśnie ją podejrzewa się o zabicie Mickiewicza. Choroby, które dziesiątkowały ludzkosć
 • Miała produkować więcej mleka niż cała Holandia. Ubre Blanca - ulubiona krowa Fiedela Castro

  Miała produkować więcej mleka niż cała Holandia. Ubre Blanca - ulubiona krowa Fiedela Castro

  Znani politycy również mają swoich pupili, często także znanych. Niekiedy słynne zwierzęta monarchów, premierów czy dyktatorów zdają się być sympatyczniejsze, od nich samych. Bywa jednak, że zostają wciągnięte w wir polityki i propagandy. Podobnie stało się z krową wychwalaną przez Fidela Castro. Co prawda nie była jego domowym zwierzakiem, ale odegrała nie małą rolę w historii Kuby. Kim była Ubre Blanca, ulubienica kubańskiego dyktatora?

 • Niechciane księżniczki. Rodzina królewska zrobiła z ich życia wstydliwą tajemnicę

  Niechciane księżniczki. Rodzina królewska zrobiła z ich życia wstydliwą tajemnicę

  Nie tylko wywiad udzielony przez księcia Harry'ego i Meghan Markle wstrząsnął opinią publiczną na Wyspach Brytyjskich. Wyemitowany w listopadzie odcinek 4. sezonu "The Crown" przypomniał inną wstydliwą tajemnicę Windsorów: historię Nerissy i Katherine Bowes - Lyon. Kim były kuzynki Elżbiety II, które próbowano ukryć przed światem?

 • Sławni, bogaci, znani na całym świecie. Wiedzieliście, że pochodzili z Polski?

  Sławni, bogaci, znani na całym świecie. Wiedzieliście, że pochodzili z Polski?

  Słynni naukowcy, działacze, artyści i politycy - ich międzynarodowa sława często sprawiała, że zapominano o tym, że urodzili się nad Wisłą lub mieli polskie korzenie. Max Factor, Pola Negri czy Feliks Dzierżyński: wiele ich dzieliło, ale z pewnością łączyło jedno - pochodzenie. Oto galeria postaci, o których nie zawsze mówi się, że byli Polakami.

 • Osiem strzałów na sali sądowej. Matka pomściła śmierć dziecka

  Osiem strzałów na sali sądowej. Matka pomściła śmierć dziecka

  Historią Marianne Bachmeier z Lubeki żyły nie tylko całe ówczesne Niemcy Zachodnie. Przypadek kobiety, która otworzyła ogień na pełnej ludzi sali sądowej do mordercy swojej córki, jest żywo komentowany do dzisiaj. Jak odnieść się do morderczyni, która działała w tak silnych emocjach?

 • Została 'najbrzydszą kobietą świata', aby ratować rodzinę. Kim była Mary Ann Bevan?

  Została "najbrzydszą kobietą świata", aby ratować rodzinę. Kim była Mary Ann Bevan?

  Historia zna wiele przypadków, kiedy społeczeństwo potrafiło być okrutne wobec tych, którzy z racji na swoje cechy fizyczne wyróżniali się na tle innych. Ludzie niskorośli czy z deformacjami twarzy uchodzili za "atrakcje"' w cyrku. Na tym tle wyróżnia się historia Mary Ann Bevan, która wzięła udział w okrutnym z dzisiejszej perspektywy konkursie na "najbrzydszą kobietę świata'". Co ją do tego popchnęło? Chciała ratować swoją rodzinę.